2019. évi Veszprém Megyei Tájfutó Diákolimpia és Bakony Kupa – 2019. április 6. Szentkirályszabadja

Április első hétvégéjén lezajlott a 2019. évi tájékozódási futó megyei diákolimpia az alap- és középfokú oktatási intézmények tanulói számára, amelynek célja nemenként és korcsoportonként a Veszprém megye tájfutó diákolimpiai bajnoka cím, valamint az országos diákolimpiai döntőben való részvétel jogának az elnyerése, ahová minden korcsoportból a legjobb 5 versenyző juthatott tovább.

A verseny helyszíne Szentkirályszabadja külterületén volt, egy részben erdős, ligetes, zömében inkább nyílt, sokfelé tüskés bozóttal tarkított területen. Komolyabb szintkülönbségek itt nem voltak, inkább a tájékozódásra kellett összpontosítaniuk a nevezőknek.

A verseny érdekessége, hogy egy Finnországból érkező tájfutó csapat is nevezett a megmérettetésre, a gyerekek így finn versenytársakkal is összemérhették a felkészültségüket. Több kategóriában győzedelmeskedtek is a vendégek, az ő eredményeik azonban nem számítottak bele a továbbjutók létszámába, természetesen az eredményhirdetésen őket is kiszólították.

 

Eredmények:  

(továbbjutottak az országos döntőbe)

FII.

  1. Varsányi Ádám (Veszprém, Báthory), 2. Nemes Ábel (Balatonfüred, Radnóti), 3. Engi Dániel (Veszprém, Kossuth), 4. Molnár Iván (Veszprém, Deák), 5. Főczény Dávid (Veszprém, Simonyi)

FIII.

  1. Blaskó Benedek (Nemesvámos, Fehérlófia Waldorf), 2. Bálint Gergő (Veszprém, Báthory), 3. Szalontai Soma (Tihany, Illyés Gyula), 4. Kerti Máté (Balatonfüred, Református),

FIV.

  1. Gaschler Máté (Veszprém, Szilágyi), 2. Bálint Ádám (Veszprém, Báthory), 3. Barát Miklós (Nemesvámos, Fehérlófia Waldorf), 4. Kovács Zsolt (Ajka, Bródy, 5. Barát Benedek (Veszprém, Lovassy)

FV.

  1. Küronya Frigyes (Nemesvámos, Waldorf), 2. Bálint Benedek (Veszprém, Vetési), 3. Vass Bence (Veszprém, Ipari)

FVI.

  1. Tokai-Kiss Bálint (Veszprém, Lovassy), 2. Péntek Márton (Veszprém, Lovassy), 3. Bácskai Péter (Veszprém, Ipari), 4. Berzsenyi Bence (Veszprém, Lovassy), 5. Gazsó Bálint (Veszprém, Szakképzési Centrum)

NII.

  1. Barát Jázmin (Nemesvámos, Fehérlófia Waldorf), 2. Gaschler Janka (Veszprém, Szilágyi)

NIII.

  1. Gaschler Emma (Veszprém, Szilágyi), 2. Pegán Petra (Ajka, Bródy), 3. Országi Zsófia (Ajka, Fekete-Vörösmarty)

NIV.

  1. Engi Lilien (Veszprém, Kossuth), 2. Tokai-Kiss Zsófia (Veszprém, Lovassy), 3. Országi Anna (Ajka, Fekete-Vörösmarty)

NIV.

  1. Tarsoly Panka (Veszprém, Lovassy), 2. Szalontai Sára (Veszprém, Lovassy), 3. Bácskai Eszter (Nemesvámos, Waldorf), 4. Pegán Ágnes (Veszprém, Lovassy), 5. Országi Sára (Ajka, Bródy)

 

Közvetlenül indulhat az országos döntőben a Magyar Tájfutó Szövetség határozata értelmében a versennyel egyidőben, Csehországban zajló CEYOC nemzetközi ifjúsági tájékozódási futó kupán  résztvevő Angyal Dániel, Lantai Boróka, Lantai Lili és Mérő Dominika.

Velük együtt összesen 39-en képviselhetik majd iskolájukat a májusban, Tatabányán megrendezésre kerülő országos diákolimpiai döntőben.

 

Ádi, Máté és Miki révén teljes VHS dobogó a FIV-es korcsoportban

 

A megyei diákolimpiával egyidőben és azonos helyszínen rendezték meg a kísérők részére az 55. Bakony Kupa regionális rangsoroló tájfutó versenyt.

Itt hat kategóriában hirdettek eredményt. Sportegyesületünk képviselői az ország többi részéből, valamint a Finnországból érkező tájfutók között 8 érmet szereztek.

 

Bakony Kupa eredmények

F21B: 3. Török Zoltán

F40: 2. Gaschler Gábor

N21B: 2. Szigetfy Ildikó

N40: 1. Széplaki Erika, 2. Csizmadiáné Szóládi Annamária

N60: 1. Wieder Ilona, 3. Wengrin Istvánné

Nyílt: 1. Wieder Ferenc