Homokháti Jonathermál Kupa – 2019. június 8-10. Kiskunmajsa

Homokháti Jonathermál Kupa – 2019. június 8-10. Kiskunmajsa

Háromnapos, három fordulóból álló országos rangsoroló tájékozódási futó versenyre került sor június 8-10. között az Alföldön, Fischerbócsa, Kiskunmajsa és Szank térségében.

A pályák a vidékre jellemző, nagyrészt jól futható fenyőerdőkkel és nyílt, borókás foltokkal tarkított, homokbuckás területeken vezettek.

Sportegyesületünk képviseletében csak egy maroknyi csapat vett részt a versenyen, azonban közülük ketten is dobogós helyezést értek el összetett időeredményük alapján.

 

Eredmények:

N18B: 2. Pegán Ágnes

F70A: 2. Andrási Lajos

 

Ági ezüstérmes lett a 18 éves női mezőnyben

 

 

 

 

KOB és VOB – 2019. június 1-2. Öskü

KOB és VOB – 2019. június 1-2. Öskü

Megyénk adott otthon a tájékozódási futó sport egyik kiemelkedő eseményének, Magyarország 2019. évi Nyílt Középtávú Országos Egyéni, és Nyílt Országos Váltóbajnokságának június első hétvégéjén, amelyre közel 1000 nevezés érkezett.

A szombat délelőtti selejtezőből kategóriánként a 24 legjobb időeredményt elérő versenyző kvalifikálta magát a középtávú OB döntőjébe, kivéve ez alól a szeniorok között az 55–85 éves korosztályt, akik engedményként közvetlenül a döntőben indulhattak.

Az egyéni bajnokságot az Országos Váltóbajnokság követte másnap, amelyen háromfős csapatok mérték össze a tudásukat, a tömegrajtot követően egymást váltva, különféle pályakombinációkat teljesítve.

Az Öskü környéki terep igen sokszínű; teljesen nyílt, sziklagyeppel borított lejtők, meredek dombok, sűrű bozótfoltok és nehezen futható, erdős részek is találhatóak benne, a tájékozódási technikák váltogatását igényelve a versenyzőktől.

Remekül vették az akadályokat Sportegyesületünk tájfutói, akik egyéniben 10, csapatban pedig további 6 érmet szereztek.  Ezek közül kiemelkedik három egyéni OB-arany (Bálint Gergő F14E kategória, Lantai Lili N14E kategória, illetve Wieder Ilona N65A kategória), illetve szintén három, csapatban megszerzett győzelem (F105 kategóriában Vajda Zsolt, Molnár Zoltán és Molnár Attila, F14A kategóriában Barát Miklós, Kovács Jeromos és Bálint Gergő, N18A kategóriában pedig Lantai Lili, Lantai Boróka és Mérő Dominika révén).

 A dobogós helyezéseken kívül számos, bajnoki pontszerző helyet jelentő eredményt értek el tájfutóink.

 

Középtávú OB egyéni eredmények:

F14E: 1. Bálint Gergő

F20E: 5. Tokai-Kiss Bálint

F35A: 2. Vajda Zsolt

F40A: 4. Molnár Zoltán

F65A: 2. Horváth Tivadar, 3. Bikki Sándor

F70A: 6. Andrási Lajos

N14E: 1. Lantai Lili, 4. Gaschler Emma

N18E: 2. Mérő Dominika, 5. Lantai Boróka

N21E: 6. Varsányi Kinga

N50A: 2. Németh Zsoltné

N55A: 4. Böröczkyné Makai Anna

N65A: 1. Wieder Ilona

N70A: 3. Komár Béláné

N75A: 3. Wengrin Istvánné

 

 

Országos Váltóbajnokság eredmények:

F105: 1. Vajda Zsolt, Molnár Zoltán, Molnár Attila; 3. Tóth Attila, Vereszki Tibor, Vajda Balázs

F14A: 1. Barát Miklós, Kovács Jeromos, Bálint Gergő

F165: 6. Vass Tibor, Takács Csaba, Domán Gábor

F16A: 3. Kovács Márk, Bálint Ádám, Angyal Dániel

F18A: 5. Berzsenyi Bence, Gaschler Máté, Bálint Benedek

F21A: 9. Domán Rajmund, Varsányi Kinga, Tokai-Kiss Bálint

F205: 3. Andrási Lajos, Horváth Tivadar, Bikki Sándor; 4. Komár Béla, Korbély Tibor, Bacsó Attila

N145: 5. Gaschler-Gyeviki Nóra, Csizmadiáné Szóládi Annamária, Németh Zsoltné

N165: 4. Böröczkyné Makai Anna, Wieder Ilona, Széplaki Erika

N16A: 4. Bácskai Eszter, Engi Lilien, Tarsoly Panka

N185: 4. dr. Nagy Zsuzsanna, Komár Béláné, Kaszásné Boa Ágnes

N18A: 1. Lantai Lili, Lantai Boróka, Mérő Dominika

 

Jogosan ünnepelt a csapat, remek eredmények születtek!

 

 

VVZ Megye Középtávú Egyéni, Váltó és Éjszakai Bajnoksága – 2019. május 25. Újdörögd

VVZ Megye Középtávú Egyéni, Váltó és Éjszakai Bajnoksága – 2019. május 25. Újdörögd

Az Újdörögd közelében található katonai gyakorlótér környékén rendeztük meg május utolsó hétvégéjén Vas, Veszprém és Zala megye tájékozódási futó megyei bajnokságsorozatának következő állomásait.

A zömében nyílt, sziklagyeppel borított, dimbes-dombos területen három versenyszámot bonyolítottunk le sorban egymás után: délelőtt a középtávú egyéni bajnokságra, délután a váltóbajnokságra, este pedig az éjszakai bajnokságra került sor.

Mivel a terep hasonló adottságokkal rendelkezik, mint a hamarosan megrendezésre kerülő középtávú országos bajnokság Öskü környéki helyszíne, a megmérettetés kitűnő felkészülési lehetőséget is jelentett egyúttal az ob-ra; ezért a három érintett megye tájfutóin kívül is érkeztek nevezések, így közel 200-an versenyeztek a ragyogó, napsütéses időben ezen a különleges területen.

A versenyben részt vevő tagjaink is kitettek magukért, összesen 32 érmet szereztek egyéni teljesítményük alapján, és további 9-et csapatban.

 

Középtávú egyéni bajnokság eredmények

F10D: 3. Molnár Iván

F14B: 1. Barát Miklós, 2. Blaskó Benedek

F16B: 3. Bálint Ádám

F18B: 1. Bálint Benedek, 2. Berzsenyi Bence, 3. Kovács Márk

F21B: 2. Molnár Zoltán

F65B: 1. Horváth Tivadar, 3. Bacsó Attila

N10D: 1. Gaschler Janka, 2. Kovács Borbála, 3. Bálint Nóra Napsugár

N14B: 1. Engi Lilien

N16B: 1. Lantai Lili, 3. Gaschler Emma

N18B: 1. Lantai Boróka

N21B: 2. Varsányi Kinga

N35B: 3. Gaschler-Gyeviki Nóra

N50B: 1. Böröczkyné Makai Anna, 2. Kaszásné Boa Ágnes

N60B: 1. Wieder Ilona

N70B: 2. Komár Béláné

 

Bori, Janka és Nórika a dobogón

 

Váltóverseny eredmények:

14 éves korosztály: 1. Bálint Gergő, Kovács Jeromos, Lantai Lili, 2. Máramarosi Rita, Blaskó Benedek, Barát Miklós, 3. Gaschler Emma, Engi Lilien, Máramarosi Anna

18 éves korosztály: 1. Kovács Márk, Lantai Boróka, Angyal Dániel, 2. Gaschler Máté, Bácskai Eszter, Bálint Ádám, 3. Pegán Ágnes, Berzsenyi Bence, Barát Benedek

21 éves korosztály: 2. Molnár Zoltán, Varsányi Kinga, Bálint Benedek

40 éves korosztály: 2. Ládi János, Gaschler-Gyeviki Nóra, Tüskés György, 3. Bódy Kornél, Kaszásné Boa Ágnes, Böröczkyné Makai Anna

 

Pillanatkép a váltóversenyről

 

Éjszakai bajnokság eredmények:

F18B: 1. Bálint Benedek, 3. Kovács Márk

F21B: 1. Molnár Zoltán

F50B: 1. Bódy Kornél

F65B: 3. Andrási Lajos

N21B: 1. Varsányi Kinga

N40B: 1. Németh Zsoltné, 2. Kaszásné Boa Ágnes

N70B: 1. Komár Béláné

 

 

 

2018/2019. tanévi diákolimpia országos döntő – Tatabánya, 2019. május 18-19.

2018/2019. tanévi diákolimpia országos döntő – Tatabánya, 2019. május 18-19.

A Komárom-Esztergom Megyei Tájfutó Szövetség, valamint három tájfutó egyesület összefogásával került megrendezésre a 2018/2019. tanévi tájékozódási futó diákolimpia országos döntő Tatabányán, amelyen kitűnő eredményeket értek el a Veszprémi Honvédban sportoló általános- és középiskolás tanulók.

A rövidtávú versenyszámmal kezdődött a megmérettetések sora Tatabánya lakótelepi jellegű, közparkokkal tarkított városrészében. A Május 1. parkban kialakított célba ketten is diákolimpiai bajnokként érkeztek: Bálint Gergő a FII-es korcsoportban, tavalyi rövidtávú bajnoki címét megismételve, Gaschler Emma pedig a NIII-as korcsoport legjobbjaként.

 

Gergő és Emma diákolimpiai bajnokok

 

Délután ugyanez a környék volt a helyszíne a megyei összeállítású fiú- és lánycsapatok számára meghirdetett váltóversenynek, ahol az első futónak egy közepes-, a másodiknak egy rövid-, míg a harmadik csapattagnak egy hosszú pályát kellett teljesítenie. A népes és erős mezőnyben (a fiúknál 50, a lányoknál 31 háromfős váltó indult) Veszprém megye két ezüstérmes helyezést vívott ki másodperceken múló, szoros küzdelemben.

Vasárnap a normáltávú versenyszámban, a Gerecse-hegység köves-sziklás, néhol meredek oldalai között mérték össze újra felkészültségüket a fiatalok. A Tatabánya fölé magasodó híres Turul-madár szobor közeléből induló pályákon komoly tájékozódási képességeket igénylő feladatot kaptak a versenyzők. A jócskán felnövekedett, csalános aljnövényzeten kívül az időjárás viszontagságait is le kellett küzdeniük: a mezőny eleje még szakadó esőben futott, míg a később rajtolókat az időközben kisütő Nap melegétől párolgó, szinte egy öntözött fóliasátor belsejét idéző erdő fogadta, amelyben szintén nem könnyű futni – de öt szép dobogós helyezés itt is született.

Kiemelkedő formában versenyeztek az országos döntőben Bálint Gergő, Gaschler Emma és Mérő Dominika, akik mindkét egyéni számukban, valamint a váltó versenyen egyaránt dobogós helyezést értek el, így a hétvége során három-három diákolimpiai éremmel lettek gazdagabbak.

Egyéni eredményeik alapján az iskolák pontversenyében 24-24 ponttal a Szilágyi Erzsébet Keresztény Általános Iskola (Gaschler Janka és Gaschler Emma jóvoltából), valamint a Vetési Albert Gimnázium (Bálint Benedek és Mérő Dominika révén) egyaránt az 5. legmagasabb pontszámot érte el tanintézménye számára a 71 iskolát felvonultató, népes ranglistán.

 

Rövidtáv eredmények:

FIII. 1. Bálint Gergő (Veszprém, Báthory), 5. Blaskó Benedek (Nemesvámos, Waldorf), 6. Kovács Jeromos (Biatorbágyi Általános Iskola)

FV. 4. Bálint Benedek (Veszprém, Vetési)

NII. 4. Barát Jázmin (Nemesvámos, Waldorf)

NIII. 1. Gaschler Emma (Veszprém, Szilágyi)

NIV. 6. Lantai Lili (Veszprém, Botev)

NV. 5. Lantai Boróka (Veszprém, Lovassy)

NVI.  2. Mérő Dominika (Veszprém, Vetési)

 

Váltóverseny eredmények:

Fiúk: 2. Veszprém megye 1. sz. csapata: Bálint Ádám, Bálint Gergő, Bálint Benedek

Lányok: 2. Veszprém megye  1. sz. csapata: Lantai Lili, Gaschler Emma, Mérő Dominika

 

A rövidtávú verseny díjazottjai

 

Normáltáv eredmények:

FIII. 2. Bálint Gergő (Veszprém, Bátory)

FV. 4. Bálint Benedek (Veszprém, Vetési)

NII. 4. Gaschler Janka (Veszprém, Szilágyi), 5. Molnár Boglárka (Székesfehérvár, Comenius)

NIII. 2. Gaschler Emma (Veszprém, Szilágyi)

NIV. 2. Lantai Lili (Veszprém, Botev)

NV. 2. Lantai Boróka (Veszprém, Lovassy)

NVI. 3. Mérő Dominika (Veszprém, Vetési)

 

A normáltávú verseny díjazottjai

 

 

 

Nógrád Nagydíj – 2019. április 26-28. Hollókő

Nógrád Nagydíj – 2019. április 26-28. Hollókő

Három nap alatt három különböző típusú, regionális illetve országos rangsoroló tájékozódási versenyt rendeztek április végén a Nógrád megyei tájfutó klubok Hollókő környékén, a sportág képviselői így változatos módokon tehették próbára képességeiket.

Pénteken, az esti órákban elrajtoló éjszakai versennyel kezdődtek a megmérettetések. A résztvevőknek itt – nehezítésként – sötétben kellett tájékozódniuk a térképen megjelölt ellenőrző pontok megtalálása érdekében, ami speciális kihívást jelent, lévén csak a fejlámpák korlátozott fénye segít eligazodni a terepen, és a különféle objektumokat azonosítani. Ezt követte a hétvégén egy két fordulóból álló nappali egyéni, valamint egy 3 fős csapatok számára meghirdetett „3×3-as” váltóverseny. Ez utóbbin mindhárom csapattagnak három rövid, pörgős pályát kellett teljesítenie egymást váltva.

Különleges hangulatú helyszíneket választottak mindehhez a szervezők: az útvonalak érintették Hollókő – világörökség részévé nyilvánított – palóc ófaluját, a falu fölé magasodó középkori várat és környékét, legelőket, elhagyott kőbányákat, parkerdőket is a „klasszikus” erdei terepeken kívül, ahol jelentős szintkülönbséggel, és markáns, sziklás hegyoldalakkal találkoztak a futók.

A külföldi résztvevőket is felvonultató, közel 800 nevezőt számláló verseny valamennyi számában jeleskedtek Sportegyesületünk tagjai, akik egyéniben 15, csapatban pedig további 5 érmet szereztek. Többen dupláztak, vagy tripláztak az eredményhirdetéseken a dobogóra állással. A sikerekből oroszlánrészt vállalt Mérő Dominika (három aranyérem), illetve Lantai Lili és Boróka (2-2 aranyérem), illetve edzőik, Németh Zsoltné (egy arany- és egy bronzérem), valamint Molnár Zoltán (egy ezüst- és egy bronzérem).

 

Eredmények:

 

Nógrád Nagydíj

W21A: 1. Mérő Dominika

W45A: 3. Németh Zsoltné

W55A: 2. Böröczkyné Makai Anna

W70A: 2. Komár Béláné

M40A: 2. Molnár Zoltán

M65A: 2. Bacsó Attila

W14B: 1. Gaschler Emma

W16B: 1. Lantai Lili

W18B: 1. Lantai Boróka

M14B: 2. Bálint Gergő

M35BR: 1. Barát János

W21C: 1. Heuer Adrienn

W10D: 1. Gaschler Janka

 

Nógrád Nagydíj éjszakai futam

W18: 1. Mérő Dominika

M40: 3. Molnár Zoltán

 

3×3-as váltó

N50: 1. Lantai Lili, Lantai Boróka, Mérő Dominika

N150: 1. Böröczkyné Makai Anna, Németh Zsoltné, Széplaki Erika

F40: 2. Blaskó Benedek, Kovács Jeromos, Bálint Gergő

F50: 1. Kovács Márk, Angyal Dániel, Bálint Benedek

Mix: 1. Gaschler Máté, Varsányi Kinga, Bálint Bence

 

Dobogós helyezettjeink

 

 

Mecsek Open – 2019. április 19-21. Pécs/Orfű

Mecsek Open – 2019. április 19-21. Pécs/Orfű

A húsvéti hosszú hétvégén rendezték meg a Magyar Tájékozódási Futó Szövetség, valamint a Baranya Megyei Tájékozódási Futó Szövetség megbízásából a Mecsek Open elnevezésű nemzetközi tájfutó versenyt, amely egyúttal az első válogató is volt az idei Ifjúsági Európa-bajnokságra, továbbá a junior és felnőtt világbajnokságra.

Elsőként Pécs egyik frekventált helyszínén, a Zsolnay Kulturális Negyedben került sor egy sprint futamra. A rövid pályák teljesítése során rengeteg áthatolhatatlan objektum nehezítette a versenyzők útvonalválasztását (magas kerítsek, kőfalak, magánterületek, épületek, forgalmas útvonalak, vagy más miatt tiltott területek, amelyet ki kellett kerülni). Az ellenőrző pontokat néhol elég trükkösen helyezték el a pályakitűzők, a felkutatásuk igazi élményszámba ment az épületek, alig észrevehető átjárók, lépcsők, valamint a zöldterületek és műemlékekben gazdag terek között.

Egészen más jellegű kihívás várt a nevezőkre a verseny további részében: a második napi középtávú, illetve a harmadik napi normáltávú futam során már Orfű közelében, a Mecsek meredek völgyei és hegyoldalai, a környékre jellemző karsztképződmények, az óriási, akár 20 méternél is mélyebb töbrök és víznyelők között kellett bizonyítaniuk a tájékozódási képességeiket.

A 10 ország 55 klubjából érkező futók között szép sikereket értek el Sportegyesületünk tájfutói, akik összetett időeredményük alapján 4 arany-, 7 ezüst-, és 1 bronzérem birtokában zárták a hétvégét.

 

Eredmények:

M14B: 2. Kovács Jeromos

M21Bshort: 2. Bálint Bence

M40B: 2. Molnár Zoltán

M65B: 3. Bikki Sándor

M70B: 1. Andrási Lajos

W10D: 2. Gaschler Janka

W14B: 2. Gaschler Emma

W18A: 1. Mérő Dominika

W21C: 2. Heuer Adrienn

W55B: 2. Böröczkyné Makai Anna

W65B: 1. Wieder Ilona

W70B: 1. Komár Béláné

 

Dobogós helyezettjeink

 

Tömegrajtos Csapat OB és Szenior HOB – 2019. április 13. Nagykálló

Tömegrajtos Csapat OB és Szenior HOB – 2019. április 13. Nagykálló

A Nyírség területén, azonos napon és helyszínen lebonyolított két versenyszámmal indult a 2019. évi országos bajnokságsorozat.

A 35 év feletti, szenior kategóriákban a hagyományos, hosszútávú OB-ra került sor, míg az utánpótlás korosztályok és a felnőttek egy idén először megrendezett versenyformában, a tömegrajtos csapatbajnokságon vehettek részt. Ez utóbbin háromfős csapatok mérettettek meg, az első futó egy rövid, a második egy közepes, míg a harmadik egy hosszú pálya teljesítésével.

A Nagykálló közelében kijelölt pályák változatos terepviszonyok között vezettek, az alföldi homokdombokra jellemző erdős, bozótos, míg máshol teljesen nyílt terepen akár félmaratoni távokat is megtettek a versenyzők.

Egyesületünk nagyon sikeresen szerelt, mind a hat utánpótlás csapatunk bajnoki pontszerző helyen végzett, a 18 éves női mezőnyben egyenesen a legfényesebb érem került a Lantai Lili, Lantai Boróka, Mérő Dominika összeállítású csapat tagjainak a nyakába.

A szeniorok hosszútávú bajnokságán hárman is aranyérmet szereztek: Németh Zsoltné (N50A), Komár Béláné  (N70A) és Molnár Zoltán (F40A); rajtuk kívül további 10 versenyző szerzett bajnoki pontokat.

 

Eredmények:

 

Csapat OB:

N14A: 2. Molnár Boglárka, Engi Lilien, Gascler Emma

N16A: 5. Pegán Ágnes, Bácskai Eszter, Tokai-Kiss Zsófia

N18A: 1. Lantai Lili, Lantai Boróka, Mérő Dominika

 

F14A: 2. Blaskó Benedek, Barát Miklós, Bálint Gergő

F16A 2. Gaschler Máté, Kovács Márk, Angyal Dániel, 8. Vass Bence, Kovács Jeromos, Barát Benedek

F18A: 3. Berzsenyi Bence, Bálint Ádám, Bálint Benedek

 

Szenior Hosszútávú OB:

N40A: 6. Széplaki Erika

N50A: 1. Németh Zsoltné

N55A: 4. Böröczkyné Makai Anna, 5. Kaszásné Boa Ágnes

N70A: 1. Komár Béláné

 

F35A: 3. Vajda Zsolt

F40A: 1. Molnár Attila, 2. Molnár Zoltán, 5. Vajda Balázs

F45A: 6. Barát János

F50A: 5. Vass Tibor

F65A: 5. Bikki Sándor

F70A: 4. Andrási Lajos

 

Lili, Domcsi és Boróka a dobogó csúcsán a 18 éves női mezőnyben

 

 

 

Veszprém és Zala megye hosszútávú bajnoksága – 2019. április 7. Sóly

Veszprém és Zala megye hosszútávú bajnoksága – 2019. április 7. Sóly

Április első vasárnapján rendezte meg a Veszprém Megyei Tájfutó Szövetség Veszprém és Zala megye közös hosszútávú tájékozódási futó bajnokságát, amellyel megkezdődött a 2019. évi megyei bajnokságsorozat.

A sólyi szőlőhegyek környékén, változatos terepen, erdőrészletek és nagyobb füves, nyílt területek között vezettek a pályák, jelentősebb szintkülönbségek nélkül, a teljesítésük azonban precíz tájékozódási képességeket igényelt a résztvevőktől.

A bajnokság nyílt volt, bárki nevezhetett a két megyén kívül is. A legtávolabbról a finnországi, Kouvolan Suunnistajat egyesület 12 versenyzője érkezett, akik remekül szerepeltek, egy kivétellel mindannyian dobogós helyen végeztek.

20 kategóriában hirdettek eredményt, a Veszprémi Honvéd Sportegyesület tájfutói összesen 17 érmet szereztek.

 

Eredményeink:

F10D: 2. Molnár Iván, 3. Főczény Dávid

F14B: 1. Bálint Gergő, 2. Barát Miklós, 3. Blaskó Benedek

F16B: 1. Gaschler Máté, 2. Bálint Ádám

F18B: 3. Berzsenyi Bence

F65: 1. Bacsó Attila

F75: 2. Vass Tibor

N10D: 1. Gaschler Janka, 2. Barát Jázmin

N14B: 2. Gaschler Emma

N16B: 2. Pegán Ágnes

N35: 3. Széplaki Erika

N45: 2. Kaszásné Boa Ágnes

N60: 1. Komár Béláné

 

F14B: 1. Bálint Gergő, 2. Barát Miklós, 3. Blaskó Benedek

 

 

 

2019. évi Veszprém Megyei Tájfutó Diákolimpia és Bakony Kupa – 2019. április 6. Szentkirályszabadja

2019. évi Veszprém Megyei Tájfutó Diákolimpia és Bakony Kupa – 2019. április 6. Szentkirályszabadja

Április első hétvégéjén lezajlott a 2019. évi tájékozódási futó megyei diákolimpia az alap- és középfokú oktatási intézmények tanulói számára, amelynek célja nemenként és korcsoportonként a Veszprém megye tájfutó diákolimpiai bajnoka cím, valamint az országos diákolimpiai döntőben való részvétel jogának az elnyerése, ahová minden korcsoportból a legjobb 5 versenyző juthatott tovább.

A verseny helyszíne Szentkirályszabadja külterületén volt, egy részben erdős, ligetes, zömében inkább nyílt, sokfelé tüskés bozóttal tarkított területen. Komolyabb szintkülönbségek itt nem voltak, inkább a tájékozódásra kellett összpontosítaniuk a nevezőknek.

A verseny érdekessége, hogy egy Finnországból érkező tájfutó csapat is nevezett a megmérettetésre, a gyerekek így finn versenytársakkal is összemérhették a felkészültségüket. Több kategóriában győzedelmeskedtek is a vendégek, az ő eredményeik azonban nem számítottak bele a továbbjutók létszámába, természetesen az eredményhirdetésen őket is kiszólították.

 

Eredmények:  

(továbbjutottak az országos döntőbe)

FII.

  1. Varsányi Ádám (Veszprém, Báthory), 2. Nemes Ábel (Balatonfüred, Radnóti), 3. Engi Dániel (Veszprém, Kossuth), 4. Molnár Iván (Veszprém, Deák), 5. Főczény Dávid (Veszprém, Simonyi)

FIII.

  1. Blaskó Benedek (Nemesvámos, Fehérlófia Waldorf), 2. Bálint Gergő (Veszprém, Báthory), 3. Szalontai Soma (Tihany, Illyés Gyula), 4. Kerti Máté (Balatonfüred, Református),

FIV.

  1. Gaschler Máté (Veszprém, Szilágyi), 2. Bálint Ádám (Veszprém, Báthory), 3. Barát Miklós (Nemesvámos, Fehérlófia Waldorf), 4. Kovács Zsolt (Ajka, Bródy, 5. Barát Benedek (Veszprém, Lovassy)

FV.

  1. Küronya Frigyes (Nemesvámos, Waldorf), 2. Bálint Benedek (Veszprém, Vetési), 3. Vass Bence (Veszprém, Ipari)

FVI.

  1. Tokai-Kiss Bálint (Veszprém, Lovassy), 2. Péntek Márton (Veszprém, Lovassy), 3. Bácskai Péter (Veszprém, Ipari), 4. Berzsenyi Bence (Veszprém, Lovassy), 5. Gazsó Bálint (Veszprém, Szakképzési Centrum)

NII.

  1. Barát Jázmin (Nemesvámos, Fehérlófia Waldorf), 2. Gaschler Janka (Veszprém, Szilágyi)

NIII.

  1. Gaschler Emma (Veszprém, Szilágyi), 2. Pegán Petra (Ajka, Bródy), 3. Országi Zsófia (Ajka, Fekete-Vörösmarty)

NIV.

  1. Engi Lilien (Veszprém, Kossuth), 2. Tokai-Kiss Zsófia (Veszprém, Lovassy), 3. Országi Anna (Ajka, Fekete-Vörösmarty)

NIV.

  1. Tarsoly Panka (Veszprém, Lovassy), 2. Szalontai Sára (Veszprém, Lovassy), 3. Bácskai Eszter (Nemesvámos, Waldorf), 4. Pegán Ágnes (Veszprém, Lovassy), 5. Országi Sára (Ajka, Bródy)

 

Közvetlenül indulhat az országos döntőben a Magyar Tájfutó Szövetség határozata értelmében a versennyel egyidőben, Csehországban zajló CEYOC nemzetközi ifjúsági tájékozódási futó kupán  résztvevő Angyal Dániel, Lantai Boróka, Lantai Lili és Mérő Dominika.

Velük együtt összesen 39-en képviselhetik majd iskolájukat a májusban, Tatabányán megrendezésre kerülő országos diákolimpiai döntőben.

 

Ádi, Máté és Miki révén teljes VHS dobogó a FIV-es korcsoportban

 

A megyei diákolimpiával egyidőben és azonos helyszínen rendezték meg a kísérők részére az 55. Bakony Kupa regionális rangsoroló tájfutó versenyt.

Itt hat kategóriában hirdettek eredményt. Sportegyesületünk képviselői az ország többi részéből, valamint a Finnországból érkező tájfutók között 8 érmet szereztek.

 

Bakony Kupa eredmények

F21B: 3. Török Zoltán

F40: 2. Gaschler Gábor

N21B: 2. Szigetfy Ildikó

N40: 1. Széplaki Erika, 2. Csizmadiáné Szóládi Annamária

N60: 1. Wieder Ilona, 3. Wengrin Istvánné

Nyílt: 1. Wieder Ferenc

 

 

CEYOC – 2019.  április 5-7. Csehország

CEYOC – 2019. április 5-7. Csehország

Csehországban rendezték meg a CEYOC 2019. (Central European Youth Orienteering Cup) Közép-európai ifjúsági tájékozódási futó versenyt, amelyen hat ország (Ausztria, Csehország, Lengyelország, Magyarország, Németország és Szlovénia) ifjúsági válogatott versenyzői vehettek részt.

A négy kategória (16/18 éves férfi és női korosztály) mindegyikében legfeljebb hat fő képviselhette országát. A magyar színeket 24-en viselték, köztük Veszprémből Angyal Dániel, Lantai Lili, Lantai Boróka és Mérő Dominika, Sportegyesületünk ifjú tehetségei is lehetőséget kaptak a bizonyításra.

A fiatalok három versenyszámban mérték össze a tudásukat: egy spint, egy normáltávú és egy váltó versenyen.

Már a pénteki rövidtávú versenyszám bizakodásra adott okot, az Ostravaban található egykori vasmű területén lebonyolított nyitó versenyszámban a magyar versenyzők a négyből három kategóriában is nyertek. Dominika jó formában kezdett, mindössze 1 másodperccel lemaradva a dobogóról, 4. lett a 18 éves női mezőnyben.

Szombaton került sor a normáltávú versenyre, az Ostravától 15 km-re található Háj ve Slezsku település közelében. Itt már klasszikus, középhegységi terepen folytatódtak a küzdelmek. Ezen a napon újabb három aranyérmet szereztek a magyarok, de ebből a legfényesebb számunkra Mérő Dominika W18-ban aratott magabiztos győzelme, aki a légvonalban 6,2 km-es pályán 44 másodpercet vert a 2. helyezett cseh versenyzőre.

A vasárnapi váltónak hasonló terep adott otthont Smolkov közelében, és a magyarok két aranyérme mellett újabb szép, veszprémi sikert is hozott: a 18 éves nők között a Takács Szilvia, Lantai Boróka, Gárdonyi Csilla összeállítású váltó a dobogó harmadik fokára jutott fel. A másik magyar váltó (Hajdu Nelli, Néda Júlia, Mérő Dominika) 4. lett ugyanebben a kategóriában.

A 16 éves lányoknál a 2-es számú váltó (Máramarosi Rita, Lantai Lili, Mag Viktória) szintén negyedikként ért célba. A 16 éves fiúk között pedig Gönczi Péter, Klement Kelén, Angyal Dániel csapata hatodikként zárt.

 

„A magyarok fantasztikusan szerepeltek” Gera Tibor szövetségi kapitány értékelése szerint. Boró és Domcsi dobogós helyezése pedig ezen belül is külön öröm számunkra.

 

Domcsi a dobogó tetején

 

Boróék bronzérmesek lettek

 

Boróka, Lili, Dani, Domcsi az ostravai egykori vasműveknél

 

 

 

Postás Kupa – 2019. március 30-31. Pilismarót

Postás Kupa – 2019. március 30-31. Pilismarót

Csehországból, Finnországból, Horvátországból, és Szlovákiából érkező külföldi, valamint nagyszámú hazai versenyző részvételével zajlott le a Postás Kupa nemzetközi tájékozódási futó verseny március utolsó hétvégéjén Pilismarót térségében.

A kétnapos, két fordulóból álló megmérettetés helyszínéül választott, Pilisben található terület domborzatát árokrendszerek, mocsarak, lejtőkúpok, többméteres sziklatornyok teszik igazán változatossá – amelyek között izgalmas kihívást jelentett a tájékozódás, de maga a futás is próbára tette a nevezők edzettségét, a pályák teljesítése során legyűrt jelentősebb szintkülönbségek formájában.

Ezen a fizikailag és technikailag egyaránt nehéz terepen 45 kategóriában hirdettek eredményt. Sportegyesületünk tagjai ismét jól szerepeltek, 10 kategóriában is dobogóra szólították őket. Összetett eredményük alapján két arany-, két bronz-, valamint hat ezüstérem birtokában zárták a hétvégét.

 

Eredmények:

W70A: 1. Komár Béláné

M65A: 1. Bikki Sándor

W18B: 2. Mérő Dominika

W21C: 2. Heuer Adrienn

M14B: 2. Bálint Gergő

M35A: 2. Tóth Attila

M70A: 2. Andrási Lajos

OAL: 2. Bálint Bence

W40A: 3. Németh Zsoltné

M40A: 3. Molnár Zoltán

 

Büszkék vagyunk az edzőinkre!

 

 

Őrség Kupa – 2019. március 23-24. Kercaszomor / Pečarovci

Őrség Kupa – 2019. március 23-24. Kercaszomor / Pečarovci

Az Őrség Kupa országos rangsoroló tájékozódási futó versenyen egy normál- és egy középtávú futamra került sor múlt hétvégén Kercaszomor és Pečarovci települések közelében (utóbbi már Szlovéniához tartozik).

A pályák a térségre jellemző meredek oldalú, mély metsződésekkel, vízmosásokkal és árkokkal tagolt részeken vezettek keresztül, így a lankás domboldalak ellenére – összességében – mégis komolyabb szintkülönbséget kellett leküzdeniük a résztvevőknek a célba érésig. Az erdőben az aljnövényzet még nem nőtt fel, így a terepen jól lehetett futni, de a kellemes, tavaszias időjárás, és kitűnő térképek is segítették a versenyzőket az ellenőrző pontok megtalálásában.

A színvonalas díjazású versenyen sikeresen szerepeltek egyesületünk tájfutói, akik 9 dobogós helyezést értek el összetett időeredményük alapján.

 

Eredmények:

F16B: 3. Gaschler Máté

F18B: 3. Kovács Márk

F21A: 1. Angyal Dániel

N10D: 1. Gaschler Janka

N14B: 2. Gaschler Emma

N18B: 2. Lantai Boróka

N35A: 3. Németh Zsoltné

N35BR: 1. Palumbi Edit

N55A: 2. Wieder Ilona

 

Dani remekelt, a F21 kategória legjobbja lett

 

Tavaszi Spartacus Kupa – 2019. március 15-17. Szár

Tavaszi Spartacus Kupa – 2019. március 15-17. Szár

A Vértes-hegységben, Szár település környékén rendezték meg az 56. Spartacus Kupa nemzetközi tájékozódási futóversenyt az ünnepi hosszú hétvégén.

A három fordulóból álló, országos rangsoroló verseny ideje alatt egy középtávú, egy normáltávú, és egy rövidített normáltávú futamra került sor. A résztvevőket számos kísérő rendezvény is várta, kipróbálhatták a tájfutó-biatlont (lövészettel egybekötött tájfutás), megpróbálkozhattak a várfutással (a cél területéről felfutva a Gesztesi várba, majd vissza), a mobiltelefonos tájfutással, vagy teljesíthettek egy speciális labirintus pályát is.

Sikeresnek mondhatjuk a szezonkezdést, hiszen az összetett időeredmények alapján 13 versenyzőnk is feljutott a dobogó valamelyik fokára a külföldi versenyzőket is felvonultató, népes mezőnyökben.

 

Eredmények:

M14B: 1. Bálint Gergő, 3. Barát Miklós

M35BR: 1. Tóth Attila

M40: 2. Molnár Zoltán

M60: 2. Bikki Sándor

M65: 1. Horváth Tivadar

M70: 2. Andrási Lajos

W10D: 3. Kovács Borbála

W18B: 3. Mérő Dominika

W21C: 2. Heuer Adrienn

W50: 2. Németh Zsoltné

W55: 1. Böröczkyné Makai Anna

W65: 2. Komár Béláné

 

Dobogós helyezettjeink (hiányzik a képről Bikki Sándor)

 

Zalai Tavasz Kupa – 2019. március 10. Zalaegerszeg

Egyfordulós, rövidített normáltávú, regionális rangsoroló versenyt rendezett a ZTC a zalaegerszegi Alsóerdőben.

A megmérettetésen egyesületünket heten képviselték, közülük négyen dobogóra is álltak.

 

Eredmények:

N16B: 1.Tarsoly Panka
N55B: 1. dr. Nagy Zsuzsa, 2. Komár Béláné
F65B: 3. Korbély Tibor
.
Gratulálunk!
.

Honvéd Cross Terepfutó Verseny – 2019. március 9. Veszprém

Honvéd Cross Terepfutó Verseny – 2019. március 9. Veszprém

A Schönherz-pálya és a Jutas-erdei futókör érintésével került megrendezésre az idei első terepfutó verseny Veszprémben. Sportegyesületünk hagyományos „szezonnyitó” futóversenyét, egyúttal a honvédség számára meghirdetett Helyőrségbajnokságot idén 92-en teljesítették.

A 2300 méteres, közel félszáz méter szintemelkedést magában foglaló körökből kategóriától függően 1–4 teljesítése várt a résztvevőkre, így a legerősebb mezőnyökben indulók 9,2 km-t futottak. A tömegrajtot követően a versenyzőknek a szalagokkal kijelölt útvonalat kellett követniük, az eredményeket pedig chipes időméréssel regisztrálták a pályán több helyen, valamint a rajtban és a célban elhelyezett időmérő dobozok segítségével.

A 9200 m-es távon indulók közül a VEDAC színeiben versenyző Odonics Gábor lett az abszolút bajnok, 37:44-es idővel. A 2300 méteres pályát teljesítők között Szigetfy Dominik (VEDAC) futotta a legjobb időt (10:34); 4600 méteren Blazsek Zoltán (Ecser) volt a leggyorsabb (22:34); 6900 méteren pedig Kustos István (Tapolcai HSE) kereken 30:00 perccel.

A megmérettetés remek alkalmat jelentett a téli alapozó edzések eredményességének felmérésére is.

 

Eredményeink:

F21

  1. Odonics Gábor – VEDAC
  2. Bálint Benedek – VHS
  3. Steiler Tibor

F10

  1. Varsányi Ádám – VHS
  2. Répási Csanád László – Veszprém
  3. Engi Dániel

N10

  1. Gaschler Janka – VHS
  2. Barát Jázmin – VHS
  3. Mauer Luca – GTC

F12

  1. Szigetfy Dominik – VEDAC
  2. Répási Gellért István – Veszprém
  3. Eipl Richárd – GTC

F14

  1. Bálint Gergő – VHS
  2. Blaskó Benedek – VHS
  3. Mauer Máté – GTC

F16

  1. Gaschler Máté – VHS
  2. Barát Benedek – VHS
  3. Bálint Ádám – VHS

N12

  1. Pfujd Dorina – Apród
  2. Juhász Zelma – Apród

N16

  1. Tokai-Kiss Zsófia – VHS
  2. Bácskai Eszter – VHS

N18

  1. Mérő Dominika – VHS
  2. Koós Réka – VEDAC
  3. Lantai Boróka – VHS

F35

  1. Molnár Zoltán – VHS
  2. Kollát Krisztián – Veszprém
  3. Stadler Ákos – Veszprém

F45

  1. Kustos István – Tapolcai HSE
  2. Sebestyén Zsolt – Tapolcai HSE
  3. Kozma Imre – Tapolcai HSE

F55

  1. Blazsek Zoltán – Ecser
  2. Domán Gábor – Tapolcai HSE

F65

  1. Richter Ferenc
  2. Komár Béla – VHS

N35

  1. Németh Zsoltné – VHS
  2. Gaschler-Gyeviki Nóra – VHS
  3. Müllner Ágnes – Honvéd Arrabona SE

N65

  1. Hubai Erzsébet
  2. Wieder Ilona – VHS
  3. Komár Béláné – VHS

 

 

Helyőrségbajnokság:

F HB -35

  1. Garai Levente – MH 43.
  2. Barbai Kristóf – MH LVIK
  3. Varga Zoltán – MH 43.

N HB -35

  1. Borteleki Bernadett – MH 43.

F HB 35+

  1. Fazekas Tamás – MH 54.
  2. Bognár Zsolt – Honvéd Arrabona SE

N HB 35+

  1. Valkó Veronika – Honvéd Arrabona SE
  2. Kelő Sára – MH 54.

 

A 16 éves fiúknál teljes VHS győzelem: Benedek 2., Máté 1., Ádám 3.

 

Tavaszi Boróka Kupa – 2019. március 2-3. Izsák

Tavaszi Boróka Kupa – 2019. március 2-3. Izsák

Kétnapos, nem rangsoroló versennyel indult március első hétvégéjén az idei évad. Az Alföldön megrendezett Boróka Kupa rövidített normáltávú és normáltávú futamán egyesületünk képviseletében többen is indultak.

A jellegzetes, homokbuckás-borókás terepen három ezüstérem született.

 

Eredmények:

M14: 2. Kovács Jeromos

W16: 2. Lantai Lili

W40: 2. Németh Zsoltné

 

 

Gratulálunk!