KOB és VOB – 2018. június 23-24. Csákvár

A Vértes-hegységben, Csákvár közelében került megrendezésre Magyarország 2018. évi középtávú tájékozódási futó bajnoksága, valamint váltó bajnoksága.

Kifejezetten technikás terepet választottak az idei középtávú bajnokság helyszínéül: a Vértesre jellemző mély völgyeken és meredek, sziklás hegyoldalakon keresztül vezető pályákon a jelentős szintemelkedést magában foglaló futás nehézsége mellett a bozótos, ligetes részeken való tájékozódás is komoly rutint igényelt a versenyzőktől. A helyezéseket – a megfelelő fizikai kondíció mellett – javarészt a pontos térképolvasási képességek döntötték el.

Az egyéni versenyszámban a szombat délelőtti selejtezőket követően, kategóriánként a 24 legjobb időt futó versenyző vívta ki magának a jogot a délutáni „A” döntőben való indulásra, és ezzel a magyar bajnoki cím megszerzésére. (A 25. helyezéstől kezdve a „B” illetve a 49. helyezéstől kezdve a „C” döntőbe kerültek a résztvevők.) Egyes szenior kategóriákban (férfiaknál 70 év felett, nőknél 55 év felett) a selejtező kihagyásával, közvetlenül a döntőben indultak a nevezők.

A következő napi váltó futamon háromfős csapatok mérték össze a tudásukat a terep egy másik részén.

 

A versenyközpont környezete

 

A férfiaknál 14 – 85 éves, míg a nőknél 14 – 75 éves korosztályokban hirdettek győztest. Egyesületünk számára kiemelkedően sikeresnek bizonyult a hétvége: egyéniben öt kategóriában is magyar bajnoki címet, csapatban újabb két bajnoki aranyat, és további szép dobogós, illetve bajnoki rangsorpontot jelentő helyezéseket értek el versenyzőink mindkét nap.

 

Eredmények

Magyar bajnoki címet szereztek:

F14E: 1. Bálint Ádám

F40A: 1. Molnár Zoltán

F65A: 1. Bikki Sándor

N14E: 1. Lantai Lili

N50A: 1. Németh Zsoltné

 

Dobogós illetve bajnoki pontszerző helyen végeztek:

F14E: 5. Bálint Gergő

F16E: 4. Bálint Benedek

F35A: 5. Vajda Zsolt

F40A: 3. Vajda Balázs , 6. Vereszki Tibor

N14E: 3. Lantai Boróka

N18E: 6. Mérő Dominika

 

Egyéni bajnokaink: Molnár Zoltán, Németh Zsoltné, Lantai Lili, Bálint Ádám, Bikki Sándor

 

Váltó eredmények

 

F16A: 1.: Kovács Márk, Bálint Benedek, Angyal Dániel

F105: 1.: Tóth Attila, Vereszki Tibor, Vajda Zsolt

N14A: 2.: Tokai-Kiss Zsófia, Gaschler Emma, Lantai Lili

N165: 2.: Böröczkyné Makai Anna, Wieder Ilona, Kaszásné Boa Ágnes

F14A: 3.: Bálint Gergő, Gaschler Máté, Bálint Ádám

N125: 3.: Gaschler-Gyeviki Nóra, Csizmadiáné Szóládi Annamária, Németh Zsoltné

N18A: 4.: Mérő Dominika, Pegán Ágnes, Lantai Boróka

F165: 4.: Bikki Sándor, Bálint Bence, Takács Csaba

F14A: 5.: Kovács Jeromos, Blaskó Benedek, Barát Miklós

F21A: 10.: Vajda Balázs, Molnár Zoltán, Molnár Attila

 

Dobogós helyen végzett csapataink