KOB és VOB – 2019. június 1-2. Öskü

Megyénk adott otthon a tájékozódási futó sport egyik kiemelkedő eseményének, Magyarország 2019. évi Nyílt Középtávú Országos Egyéni, és Nyílt Országos Váltóbajnokságának június első hétvégéjén, amelyre közel 1000 nevezés érkezett.

A szombat délelőtti selejtezőből kategóriánként a 24 legjobb időeredményt elérő versenyző kvalifikálta magát a középtávú OB döntőjébe, kivéve ez alól a szeniorok között az 55–85 éves korosztályt, akik engedményként közvetlenül a döntőben indulhattak.

Az egyéni bajnokságot az Országos Váltóbajnokság követte másnap, amelyen háromfős csapatok mérték össze a tudásukat, a tömegrajtot követően egymást váltva, különféle pályakombinációkat teljesítve.

Az Öskü környéki terep igen sokszínű; teljesen nyílt, sziklagyeppel borított lejtők, meredek dombok, sűrű bozótfoltok és nehezen futható, erdős részek is találhatóak benne, a tájékozódási technikák váltogatását igényelve a versenyzőktől.

Remekül vették az akadályokat Sportegyesületünk tájfutói, akik egyéniben 10, csapatban pedig további 6 érmet szereztek.  Ezek közül kiemelkedik három egyéni OB-arany (Bálint Gergő F14E kategória, Lantai Lili N14E kategória, illetve Wieder Ilona N65A kategória), illetve szintén három, csapatban megszerzett győzelem (F105 kategóriában Vajda Zsolt, Molnár Zoltán és Molnár Attila, F14A kategóriában Barát Miklós, Kovács Jeromos és Bálint Gergő, N18A kategóriában pedig Lantai Lili, Lantai Boróka és Mérő Dominika révén).

 A dobogós helyezéseken kívül számos, bajnoki pontszerző helyet jelentő eredményt értek el tájfutóink.

 

Középtávú OB egyéni eredmények:

F14E: 1. Bálint Gergő

F20E: 5. Tokai-Kiss Bálint

F35A: 2. Vajda Zsolt

F40A: 4. Molnár Zoltán

F65A: 2. Horváth Tivadar, 3. Bikki Sándor

F70A: 6. Andrási Lajos

N14E: 1. Lantai Lili, 4. Gaschler Emma

N18E: 2. Mérő Dominika, 5. Lantai Boróka

N21E: 6. Varsányi Kinga

N50A: 2. Németh Zsoltné

N55A: 4. Böröczkyné Makai Anna

N65A: 1. Wieder Ilona

N70A: 3. Komár Béláné

N75A: 3. Wengrin Istvánné

 

 

Országos Váltóbajnokság eredmények:

F105: 1. Vajda Zsolt, Molnár Zoltán, Molnár Attila; 3. Tóth Attila, Vereszki Tibor, Vajda Balázs

F14A: 1. Barát Miklós, Kovács Jeromos, Bálint Gergő

F165: 6. Vass Tibor, Takács Csaba, Domán Gábor

F16A: 3. Kovács Márk, Bálint Ádám, Angyal Dániel

F18A: 5. Berzsenyi Bence, Gaschler Máté, Bálint Benedek

F21A: 9. Domán Rajmund, Varsányi Kinga, Tokai-Kiss Bálint

F205: 3. Andrási Lajos, Horváth Tivadar, Bikki Sándor; 4. Komár Béla, Korbély Tibor, Bacsó Attila

N145: 5. Gaschler-Gyeviki Nóra, Csizmadiáné Szóládi Annamária, Németh Zsoltné

N165: 4. Böröczkyné Makai Anna, Wieder Ilona, Széplaki Erika

N16A: 4. Bácskai Eszter, Engi Lilien, Tarsoly Panka

N185: 4. dr. Nagy Zsuzsanna, Komár Béláné, Kaszásné Boa Ágnes

N18A: 1. Lantai Lili, Lantai Boróka, Mérő Dominika

 

Jogosan ünnepelt a csapat, remek eredmények születtek!