Megyei Diákolimpia és Bakony Kupa – 2017. április 23. Szentkirályszabadja

A megyeszékhely szomszédságában, a Szentkirályszabadja határában elterülő ligetes rétekkel, szántóföldekkel és bozótos erdőfoltokkal tarkított területen került megrendezésre a tájékozódási futók megyei diákolimpiája a hétvégén, amelyre Veszprém megye általános- és középiskoláinak tanulói nevezhettek.

A verseny tétje a „Veszprém megye tájfutó diákolipiai bajnoka” címek elnyerése volt, valamint a kvalifikáció az idén Sopronban megrendezésre kerülő országos diákolimpiai döntőre, amelyre minden kategóriából az első öt helyezett kapott esélyt.

A bolondos áprilisi időjárási körülmények között (ahol a skála a ragyogó, meleg napsütéstől a hirtelen beboruló égen és a feltámadó szélviharon keresztül a rövid, jéghideg záporokig terjedt), több mint félszáz ifjú indult neki a pályák teljesítésének. Közülük az öt fiú és öt lány korcsoportból összesen 36-an vívták ki a jogot az országos döntőben való indulásra, akik túlnyomó része az egyesületünkben sportol.

 

Továbbjutók:

N II.

  1. Gaschler Emma (Szilágyi Erzsébet Ált. Isk. Veszprém)
  2. Etlinger Zsófia (Herendi Ált. Isk.)

N III.

  1. Lantai Lili (Hriszto Botev Ált. Isk. Veszprém)
  2. Tokai-Kiss Zsófia (Kossuth Ált. Isk. Veszprém) 

N IV.

  1. Lantai Boróka (Hriszto Botev Ált. Isk. Veszprém)
  2. Bácskai Eszter (Waldorf Ált. Isk. Nemesvámos)
  3. Kápolnás Kata (Hriszto Botev Ált. Isk. Veszprém)

N V.

  1. Mérő Dominika (Vetési Albert Gimnázium Veszprém)

F II.

  1. Kovács Jeromos (Waldorf Ált. Isk. Nemesvámos)
  2. Bálint Gergő (Báthory István Ált. Isk. Veszprém)
  3. Molnár Botond (Waldorf Ált. Isk. Nemesvámos)
  4. Blaskó Benedek (Waldorf Ált. Isk. Nemesvámos) 

F III.

  1. Bálint Ádám (Báthory István Ált. Isk. Veszprém)
  2. Barát Miklós (Waldorf Ált. Isk. Nemesvámos)
  3. Majerhoffer Norbert (Báthory István Ált. Isk. Veszprém)
  4. Vincze Barnabás (Báthory István Ált. Isk. Veszprém) 

F IV.

  1. Bálint Benedek (Báthory István Ált. Isk. Veszprém)
  2. Angyal Dániel (Báthory István Ált. Isk. Veszprém)
  3. Kovács Márk (Simonyi Zsigmond Ált. Isk. Veszprém) 

F V.

  1. Bácskai Péter (Ipari Szakközépiskola Veszprém)
  2. Berzsenyi Bence (Lovassy László Gimnázium)
  3. Etlinger András (Ipari Szakközépiskola Veszprém)
  4. Tokai-Kiss Bálint (Lovassy László Gimnázium) 

F VI.

  1. Török Zoltán (Jendrassik Szakközépiskola Veszprém)

 

És ez csak a továbbjutóink egy része… 🙂

 

A diákolimpiával azonos helyszínen került sor a Bakony Kupa elnevezésű, egyfordulós, középtávú, egyéni, regionális rangsoroló kupaversenyre is, a gyerekek elrajtolását követően egyórányi késleltetéssel.

A felnőttek, és a diákolimpián nem induló fiatalabb tájfutók számára kiírt kategóriákban az alábbi dobogós helyezéseket érték el a Veszprémi Honvéd SE képviselői.

 

Bakony Kupa eredmények:

N40: 1. Németh Zsoltné, 2. Széplaki Erika, 3. Böröczkyné Makai Anna

N60: 1. Wieder Ilona

F40: 1. Gaschler Gábor, 3. Bálint Bence

Nyílt kategória: 1. Majerhoffer Ferenc, 3. Blaskó István

 

A 40-es női mezőnyben verhetetlenek vagyunk…