Megyei Tájékozódási Futó Diákolimpia – 2018. április 22. Csehbánya

Április 22-én, Csehbányán tartották meg a tájfutók Vas és Veszprém megyei diákolimpiáját, amelynek tétje a „Vas- és Veszprém megye Tájfutó Diákolimpiai bajnoka” címek elnyerése, valamint mindkét megyéből nemenként és kategóriánként az első öt helyezett számára az országos döntőben való részvételi lehetőség elnyerése. A közösen megtartott, de megyénként külön értékelt verseny népesebb mezőnyöket, és így élesebb küzdelmeket hozott a nevezők számára.

A kisebbek közül sokan életül első, igazi tájékozódási futó versenyén vettek részt, míg a nagyobbak már rutinosan vágtak neki a légvonalban 2-6 km közötti távoknak.

95 %-ban tiszta szálerdőben, lankás oldalak és vízmosások között vezető pályákon dőltek el a helyezések a már-már nyári kánikulát idéző melegben.

A tájékozódási feladatot hibátlanul teljesítő általános- és középiskolás korú tanulók közül a Veszprémi Honvéd Sportegyesület tagjai közül 26-an nyerték el a jogot az országos döntőben való indulásra. Aranyjelvényes versenyzőként rajtuk kívül Mérő Dominika, a Vetési Albert gimnázium tanulója indulhat még NV. korcsoportban az országos megmérettetésen, amelyre ebben a tanévben éppen megyénkben, veszprémi és eplényi helyszíneken kerül majd sor.

 

Diákolimpiai eredmények

– az országos döntőbe jutottak –

FII. korcsoport: 1. Májerhoffer Márton (Veszprém, Báthory Ált. Isk.), 3. Görög Zétény (Veszprém, Báthory Ált. Isk.), 12. Főczény Dávid (Veszprém, Simonyi Ált. Isk.), 13. Varsányi Ádám (Veszprém, Báthory Ált. Isk.)

FIII. korcsoport: 1. Bálint Gergő (Veszprém, Báthory Ált. Isk.), 2. Kovács Jeromos (Nemesvámos, Waldorf Ált. Isk.), 5. Barát Miklós (Nemesvámos, Waldorf Ált. Isk.)

FIV. korcsoport: 3. Angyal Dániel (Veszprém, Ipari Szakközépiskola), 4. Kovács Márk (Veszprém, Simonyi Ált. Isk.), 6. Bálint Ádám (Veszprém, Báthory Ált. Isk.), 8. Barát Benedek (Nemesvámos, Waldorf Ált. Isk.)

FV. korcsoport: 3. Bálint Benedek (Veszprém, Vetési Gimnázium), 5. Berzsenyi Bence (Veszprém, Lovassy Gimnázium)

FVI. korcsoport: 3. Bácskai Péter (Veszprém, Ipari Szakközépiskola), 5. Tokai-Kiss Bálint (Veszprém, Lovassy Gimnázium)

NII. korcsoport: 3. Etlinger Zsófia (Herend, Ált. Isk.), 4. Barát Jázmin (Nemesvámos, Waldorf Ált. Isk.), 5. Kovács Borbála (Nemesvámos, Waldorf Ált. Isk.), 6. Reiner Lilien (Veszprém, Szilágyi Ált. Isk.)

NIII. korcsoport: 1. Lantai Lili (Veszprém, Botev Ált. Isk.), 2. Gaschler Emma (Veszprém, Szilágyi Ált. Isk.), 5. Engi Lilien (Veszprém, Kossuth Ált. Isk.)

NIV. korcsoport: 1. Bácskai Eszter (Nemesvámos, Waldorf Gimnázium), 2. Pegán Ágnes (Veszprém, Lovassy Gimnázium), 5. Tokai-Kiss Zsófia (Veszprém, Kossuth Ált. Isk.)

NV. korcsoport: 1. Lantai Boróka (Veszprém, Lovassy Gimnázium)