Tájkerékpáros Hosszútávú OB – 2018. 07. 21-22. Farkasgyepü, és Tájkerékpáros Rövidtávú OB – 2018. 09. 1-2. Balatonalmádi

Két jelentős kerékpáros tájékozódási versenyre került sor Veszprém megyében, amelyen egyesületünk tagjai kiváló eredményekkel szerepeltek, és összesen 21 éremmel gazdagították a klub hírnevét a tájkerékpáros szakágban.

A nagyszerű eredmények alapján jelenleg a legjobb helyen állunk a szakág magyar bajnoki pontversenyében.

 

 

Pannon MTBO és Tájkerékpáros Hosszútávú Országos Bajnokság

2018. július 21-22. Farkasgyepü

 

Farkasgyepü környékén, átlátható, tiszta bakonyi szálerdőben rendezték meg a Pannon MTBO tájkerékpáros magyar kupa rövid-, közép- és hosszútávú futamait, amelyekből utóbbi egyúttal a Hosszútávú Országos Bajnokságot is jelentette, amelyet külön értékeltek és díjaztak is az összetett eredmények mellett.

 

Eredmények:

 

Hosszútávú Országos Bajnokság:

M14: 1. Bálint Ádám, 2. Bálint Gergő

M18-20: 3. Bálint Benedek

 

Pannon MTBO összetett helyezések:

M14: 3. Kinde Merse Márk

M50B: 1. Kinde Kálmán

 

Gergő és Ádám a dobogó két legfelső fokán

 

Almádi MTBO és Tájkerékpáros Rövidtávú Országos Bajnokság

2018. szeptember 1-2. Balatonalmádi

 

Balatonalmádi környékén, tipikus Balaton-felvidéki terepen (sok aszfaltos és murvás út, üdülőházas övezet, és a térségre jellemző, többségében jól tekerhető erdei út) rendezték meg a Rövidtávú Országos Bajnokságot, valamint másnap a Magyar Kupa keretein belül egy középtávú futamot. A két fordulóban elért eredmények alapján összetett helyezéseket hirdettek, illetve az Országos Rövidtávú Bajnokság legjobbjait külön is díjazták.

 

Eredmények:

 

Rövidtávú Országos Bajnokság:

M14: 1. Bálint Ádám, 2. Bálint Gergő

M15-17: 1. Bálint Benedek

M40: 2. Bálint Bence

M50: 3. Németh Zsolt

M50B: 1. Kinde Kálmán

W21B: 1. Vajda-Kovács Ágnes

W21E: 3. Mérő Dominika

W40: 1. Lendvai Katalin

 

Almádi MTBO összetett eredmény:

M14: 2. Kinde Merse Márk

M21B: 3. Vajda Péter

M40: 3. Tömösközy Tamás

M50: 2. Németh Zsolt

M50B: 1. Kinde Kálmán

W21B: 1. Vajda-Kovács Ágnes

W40: 1. Lendvai Katalin

 

Dobogós helyezettjeink közül öten