Vas, Veszprém, Zala megyei rövidtávú bajnokságok – 2017. szeptember 9-10. Szombathely

Erős hétvégével indult a megyei bajnokságsorozat őszi szakasza.

Két nap alatt három versenyszám összesen négy futamán csaptak össze egymással Vas, Veszprém és Zala megye versenyzői a Szombathelyen megrendezett egyéni rövidtávú, valamint sprint váltó és pontbegyűjtő csapatbajnokságon.

A vasi megyeszékhely remek helyszínül szolgált a versenyek lebonyolítására: a Történelmi Témapark területe, a belváros sétálóutcái, kisebb-nagyobb terei, az épületek alatti átjárók, valamint a különböző intézmények zegzugos udvara, és a környező nagyobb parkok trükkösebb, vagy éppen futósabb jellegű pályák kialakítását is lehetővé tették – amelyek végül a futók egyéni képességeihez mérten az elért helyezések sorrendjét is determinálták.

A megmérettetésre szép számmal neveztek sportegyesületünk tagjai is, akik igazán produktív hétvégét könyvelhetnek el: egyéniben 20, míg csapatban 11 érmet szereztek. Különösen sikeresen szerepeltek a két csapatbajnokság rangidős mezőnyében indulók, akik mindkét dobogó összes helyét megszerezték maguknak, de kiemelendő Lantai Lili és Angyal Dani is, akik mindketten 3-3 aranyéremmel zárták a hétvégét.

 

Egyéni eredmények:

F10C: 2. Májerhoffer Márton

F12C: 1. Bálint Gergő, 2. Barát Miklós, 3. Kovács Jeromos

F14B: 1. Angyal Dániel

F16B: 1. Bálint Benedek

F40B: 2. Barát János

F50B: 1. Németh Zsolt, 3. Májerhoffer Ferenc

F70B: 2. Vass Tibor

N12C: 1. Lantai Lili

N14B: 3. Tokai-Kiss Zsófia

N16B: 1. Mérő Dominika, 3. Lantai Boróka

N40B: 1. Széplaki Erika, 2. Németh Zsoltné, 3. Mérő Edit

N50B: 2. Kaszásné Boa Ágnes

Nyílt: 2. Kovács Márk, 3. Blaskó István

 

F12C-ben uraltuk a dobogót 🙂

 

Sprint váltó eredmények:

 

14: 1. Lantai Lili, Bálint Ádám, Angyal Dániel

18: 2. Bálint Benedek, Mérő Dominika, Tokai-Kiss Bálint

40: 1. Barát János, Németh Zsoltné, Gaschler Gábor, 2. Bálint Bence, Mérő Edit, Tömösközy Tamás, 3. Gaschler-Gyeviki Nóra, Kaszásné Boa Ágnes, Bódy Kornél

 

A “mester” kategóriában szintén teljes VHSE fölény született

 

Pontbegyűjtő csapatbajnokság eredmények:

 

14: 1. Angyal Dániel, Bálint Ádám, Lantai Lili, 2. Bácskai Eszter, Barát Miklós, Bálint Gergő

18: 1. Bálint Benedek, Mérő Dominika, Tokai-Kiss Bálint

40: 1. Bálint Bence, Mérő Edit, Tömösközy Tamás, 2. Gaschler-Gyeviki Nóra, Kaszásné Boa Ágnes, Bódy Kornél, 3. Németh Zsoltné, Németh Zsolt, Lantai Gyula

 

A 14 évesek is kitettek magukért, az első két helyet a csapataink szerezték meg