Veszprém megyei Diákolimpia – 2015. április 25. Herend

blank
Category: 2015, Eredményeink

Veszprém megyei Diákolimpia – 2015. április 25. Herend

A fiúknál 5, míg a lányoknál 3 korcsoportban mérték össze felkészültségüket, erőnlétüket és tájékozódási képességeiket a Veszprém megyei tájékozódási futó egyesületek általános-, vagy középiskolás korú versenyzői, a herendi horgásztavak közelében lebonyolított Veszprém Megyei Tájékozódási Futó Diákolimpián.

Ifjú sportolóink kivétel nélkül mind a 6 kategóriában, amelyben indultak, eredményesen szerepeltek, öt korcsoportban magát a győzelmet is megszerezve.

Az eredménylistánkon 5 aranyérem, 5 ezüstérem és 3 bronzérem szerepel. Az eredményhirdetésen három olyan kategória is volt, ahol a dobogó mindhárom fokán az egyre ismertebb, piros-fehér színeket viselő tagjaink álltak.

Minden korcsoportból az öt legjobb helyezett vehet részt a május közepén szintén a megyénkben, Zánkán megrendezésre kerülő országos diákolimpiai döntőben. Az összesen 30 továbbjutó közül 18-an a VHSE versenyzői, akik mindannyian esélyt kaptak az országos diákolimpiai bajnoki cím elnyerésére.

 

Továbbjutók:

 

FII                

1. Vincze Barnabás (Báthory Ált. Isk. Veszprém)

2. Bálint Ádám (Báthory Ált. Isk. Veszprém)

 

FIII             

1. Angyal Dániel (Báthory Ált. Isk. Veszprém)

2. Bálint Benedek (Báthory Ált. Isk. Veszprém)

4. Gloch Zalán András (Waldorf Ált. Isk. Nemesvámos)

5. Miskey Bendegúz (Szilágyi Ált. Isk. Veszprém)

 

MegyeiDiakolimpia_FIII
Beni és Dani

 

FIV             

1. Bácskai Péter (Herend Ált. Isk.)

2. Tokai-Kiss Bálint (Herend Ált. Isk.)

3. Berzsenyi Bence (Botev Ált. Isk. Veszprém)

4. Etlinger András (Herend Ált. Isk.)

5. Schafer Benedek (Herend Ált. Isk.)

 

MegyeiDiakolimpia_FIV
Bálint, Peti, Bence és Andris

 

FV               

3. Eszlári Dávid (Lovassy L. Gimnázium Veszprém)

 

NII              

1. Lantai Lili (Botev Ált. Isk. Veszprém)

2. Tokai Kiss Zsófia (Kossuth Ált. Isk. Veszprém)

4. Takó Dorka (Szilágyi Ált. Isk. Veszprém)

 

MegyeiDiakolimpia_Lili
Zsófi és Lili

 

NIII            

1. Papp Viktória Éva (Báthory Ált. Isk. Veszprém)

2. Lantai Anna Boróka (Botev Ált. Isk. Veszprém)

3. Esztergályos Laura (Báthory Ált. Isk. Veszprém)

 

MegyeiDiakolimpia_NIII
Boróka, Viki és Laura

 

Valamint továbbjutott NIV korcsoportban Mérő Dominika /Simonyi Zs. Ált. Isk. Veszprém/ – közvetlen feljutással.

 


 

A Megyei Diákolimpia kísérőrendezvényén, a Bunker Kupán további két dobogós helyezés született:

F40: 1. Bálint Bence

NYT: 3. Berzsenyi Miklós     

Megosztás


blank