Category: 2016, Eredményeink

Idei utolsó fordulójához érkezett a Veszprém megyei tájékozódási futó bajnokságsorozat a normáltávú versenyszámmal.

Nagy szerencsénk volt szervezőként, hogy az egész heti esőzés és kellemetlen, hűvös idő után verőfényes napsütésben rendezhettük meg a bajnokságot. De még szerencsésebb volt az a közel kétszáz résztvevő, akinek így – szinte ideális körülmények között – csupán a Tekeres-völgyben kijelölt hosszú, és szintekben sem szűkölködő pályák teljesítésével kellett megküzdenie: ez a legerősebb kategóriákban legalább 6-10 km hosszú, és 200-300 méter szintemelkedés feletti távokat jelentett.  A Veszprémhez közeli terep ugyanis nemcsak a természeti szépségeiről és lenyűgöző sziklaképződményeiről, de a markáns domborzatáról is ismert a futók, kerékpározók és túrázók körében. Tájékozódási futó versenyt azonban az elmúlt 25 évben nem rendeztek a környéken, így a legtöbb induló most először szembesült a területtel mint versenyhelyszínnel.

A megmérettetésre bárki nevezhetett. Egy héttel a normáltávú országos bajnokság előtt a verseny felkészülésnek is jó alkalom volt, így sokan éltek is a lehetőséggel, hogy gyakoroljanak, eddzenek a minden szempontból komoly kihívást jelentő OB-ra.

A várakozásoknak megfelelően kimagaslóan jól szerepeltek tájfutóink, akik 19 ízben állhattak a – jelképes – dobogóra.

Dominika

A program végén került sor a 2016. évi összetett eredmények kihirdetésére is. A szabályzat szerint az utánpótlás korosztályú versenyzőknek legalább 3, míg az idősebbeknek legalább 4 érvényes, Veszprém megyei tájékozódási futó bajnokságon elért eredmény volt szükséges az értékelhetőséghez. A sorrend a versenyeredmények alapján számított pontrendszer szerint alakult ki. Külön kiemelendő, hogy a Veszprémi Honvédból öten úgy lettek összetettben is elsők, hogy csupa megyei bajnoki arany áll a hátuk mögött, így ők kiemelkedően jó teljesítményt nyújtottak az idei évadban: Bálint Benedek, Gashler Emma, Lantai Anna Boróka, Lantai Lili és Mérő Dominika.

Az egyedi emlékplaketteket Molnár Péter, a Veszprém Megyei Tájfutó Szövetség elnöke adta át a díjazottaknak.