Vas-Veszprém-Zala megyei rövidtávú-, sprint váltó és pontbegyűjtő csapatbajnokság – 2016. szept. 3-4. Zánka

blank
Category: 2016, Eredményeink

Vas-Veszprém-Zala megyei rövidtávú-, sprint váltó és pontbegyűjtő csapatbajnokság – 2016. szept. 3-4. Zánka

Szeptember első hétvégéjén a rövidtávú versenyszámokkal indult az őszi szezon a megyei tájékozódási futó bajnokságsorozatban.

Zánkán, az ifjúsági centrum területén, valamint a strandon és a Balaton-part mentén került sor Vas, Veszprém és Zala megye rövidtávú-, sprint váltó- és pontbegyűjtő csapatbajnokságára.

A parkvárosias jellegű nyaralóövezet a kevés szintkülönbségnek és a könnyen azonosítható objektumoknak köszönhetően ideális helyszínt jelentett a kezdő versenyzők számára is – sokaknak ugyanis ilyenkor, a viszonylag könnyebb falatnak számító, rövidtávú megyei bajnokságon való részvétellel indul a tájfutó sportkarrierjük. A tapasztaltabb sportolóknak pedig elsősorban a futásra kellett helyezniük a hangsúlyt, a technikailag nem túl bonyolult pályák miatt ezúttal inkább az erőnléti viszonyok döntötték el a helyezések sorrendjét.

A kedvező, nyárias időjárás, és a Balaton közelsége tovább fokozta a jó hangulatú sporteseményen való részvétel élményét a mintegy 250 résztvevő és a kísérők, családtagok számára, hiszen a délelőtti és délutáni futamok között – felfrissülésként – bárki megmártózhatott, vagy úszhatott egyet a még mindig kellemes hőmérsékletű tóban.

A Veszprém Honvéd SE tagjai kiemelkedően sikeres hétvégét zártak: egyéniben összesen 17, míg csapatban további 10 érmet szereztek a két nap során.

 

dsc_2269

 

Eredmények

Rövidtávú versenyszám:

F14B: 1. Bálint Benedek, 2. Angyal Dániel

F12C: 2. Bálint Ádám, 3. Vincze Barnabás

N14B: 1. Lantai Anna Boróka, 2. Papp Viktória

N16B: 1. Mérő Dominika

N12C: 1. Lantai Lili, 2. Tokai-Kiss Zsófia

F40: 2. Gaschler Gábor, 3. Bálint Bence

F50: 1. Németh Zsolt

N50: 1. Böröczkyné Makai Anna, 2. Kaszásné Boa Ágnes

F10D: 1. Bálint Gergő, 3. Kovács Jeromos

N10D: 1. Gaschler Emma

 

vvz_spint_vhse_dobogosok
A rövidtávú versenyszám dobogós helyezettjei (hiányzik: Kovács Jeromos)

 

Sprint váltó versenyszám:

V14 kategória: 1. Bálint Benedek, Angyal Dániel és Lantai Anna Boróka; 2. Papp Viktória, Bálint Ádám és Kovács Márk

V18 kategória: 1. Mérő Dominika, Bácskai Péter és Tokai-Kiss Bálint

V21 kategória: 2. Gaschler-Gyeviki Nóra, Molnár Péter, Bikki Sándor (Veszprémi vegyes csapat)

V40 kategória: 1. Bálint Bence, Széplaki Erika és Gaschler Gábor; 3. Marton Balázs, Németh Zsoltné és Barát János

 

dsc_2525
Egy fiatalabb csapattal a 18 évesek között is aranyérmesek lettünk

 

vvz_spirnt_valto_vhse_dobogosok
A 14 évesek is kitettek magukért…

 

Pontbegyűjtő csapatbajnokság:

V14 kategória: 1. Bálint Benedek, Angyal Dániel és Lantai Anna Boróka; 3. Lantai Lili, Vincze Barnabás és Miskey Bendegúz

V21 kategória: 3. Gaschler-Gyeviki Nóra, Molnár Péter és Bikki Sándor (Veszprémi vegyes csapat)

V40 kategória: 2. Bálint Bence, Széplaki Erika és Gaschler Gábor

 

vvz_pontbegyujto_vhse_dobogosok
VHSE fölény a 14 éves korosztályban…

 

 

Megosztás


blank