Veszprém Megyei Diákolimpia, Bakony Kupa és Tavasz Kupa – 2016. április 16.

blank
Category: 2016, Eredményeink

Veszprém Megyei Diákolimpia, Bakony Kupa és Tavasz Kupa – 2016. április 16.

Szentkirályszabadja határában, a Bagó-hegyen rendezték meg a 2016. évi Veszprém megyei Tájfutó Diákolimpiát.

A négy lány és öt fiú korcsoportban mintegy 60 általános- és középiskolás korú fiatal tette próbára tájékozódási képességeit, és igyekezett az első öt hely valamelyikét elcsípni. A tét ugyanis a megyei diákolimpiai bajnoki címen túl az országos döntőbe való bejutás volt, amelyre minden korcsoportból az öt legjobb eredményt elérő tanuló nyerte el a jogot.

A versenyre egy kevesek által ismert területen került sor. A többségében nyílt terepen elsősorban a tűző napsütéssel és a szúrós bozóttal gyűlt meg a baja a résztvevőknek, de az erős szél, a sűrű, szinte áthatolhatatlan erdőfoltok, és a cél előtti 380 méteres, végig felfelé vezető befutó szakasz is jócskán próbára tett mindenkit.

Sportegyesületünk tagjai közül 24-en kvalifikálták magukat a döntőbe.

 

Továbbjutók:

NII.

  1. Lantai Lili (Hriszto Botev Ált. Isk.)
  2. Gaschler Emma (Szilágyi Erzsébet Ált. Isk.)

NIII.

  1. Bácskai Eszter (Waldorf)
  2. Tokai-Kiss Zsófia (Kossuth Lajos Ált. Isk.) 

NIV.

  1. Lantai Anna Boróka (Hriszto Botev Ált. Isk.)
  2. Papp Viktória (Báthory István Ált. Isk.)
  3. Tátrai Teréz (Szilágyi Erzsébet Ált. Isk.)

FII.

  1. Majerhoffer Norbert (Báthory István Ált. Isk.)
  2. Bálint Gergő (Báthory István Ált. Isk.)
  3. Kovács Jeromos (Simonyi Zsigmond Ált. Isk.)
  4. Barát Miklós (Waldorf) 

FIII.

  1. Angyal Dániel (Báthory István Ált. Isk.)
  2. Vincze Barnabás (Báthory István Ált. Isk.)
  3. Bálint Ádám (Báthory István Ált. Isk.)
  4. Kovács Márk (Simonyi Zsigmond Ált. Isk.) 

FIV.

  1. Bálint Benedek (Báthory István Ált. Isk.)
  2. Berzsenyi Bence (Hriszto Botev Ált. Isk.)
  3. Miskey Bendegúz (Szilágyi Erzsébet Ált. Isk.)
  4. Etlinger András (Ipari Szakközépiskola)
  5. Bátori Zsombor (Deák Ferenc Ált. Isk.) 

FV.

  1. Bácskai Péter (Ipari Szakközépiskola)
  2. Tokai-Kiss Bálint (Lovassy László Gimn.)
  3. Török Zoltán (Jendrassik-Venesz Középisk.)
  4. Bátori Gergő (Táncsics Mihály Szakközépisk.)

Szintén továbbjutott az MTFSZ döntése értelmében a megyei diákolimpia idején lengyelországi edzőtáborban részt vevő Mérő Dominika, így összesen 25-en képviselhetik majd iskolájukat, illetve az egyesületünket Egerben, az országos döntőben.

 

Megyei_Diákolimpia_VHSE_dobogósok
A megyei diákolimpia dobogós helyezettjei (hiányzik: Vincze Barni)

 


 

A diákolimpiával egyidőben és azonos terepen rendezték meg a Bakony Kupát.

 

Eredmények:

N40: 1. Németh Zsoltné, 2. Széplaki Erika, 3. Böröczkyné Makai Anna

F40: 1. Vass Tibor, 3. Bálint Bence

Nyílt kategória: 3. Mayerhoffer Ferenc

 

Bakony_Kupa_40


 

Országszerte több hasonló versenyre került sor a hétvégén. Egyesületünk képviseletében a Kaptur család a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírturán megrendezett Tavasz Kupán vett részt, ahonnan mindhárman éremmel tértek haza.

 

Eredmények:

N21B: 1. Kotormán Ágnes

N35B: 3. Kapturné Bíró Anna

F55B-1: 1. Kaptur József

 

Tavasz_Kupa_Kapturék

 

Mindenkinek gratulálunk, a továbbjutóknak pedig szurkolunk az országos döntőben!

 

Megosztás


blank