Honvéd Kupa – 2020. október 17-18. Várpalota-Tés

blank
Category: 2020, Eredményeink

Honvéd Kupa – 2020. október 17-18. Várpalota-Tés

Kétnapos, két fordulóból álló országos rangsoroló tájékozódási futó versenyt rendeztünk Várpalota és Tés között. A Honvéd Kupa, és a vele egyidőben és azonos helyszínen lebonyolított tájékozódási futó MEFOB (Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság) futamain mintegy négyszázan vettek részt.

 

A meredek hegyoldalakkal és mély völgyekkel tagolt középhegységi terep részben ismerős volt már a mezőnynek, hiszen augusztusban ezen a környéken rendeztük meg a Középtávú és Váltó Országos Bajnokságot is. Az őszi levélhullás időközben átrendezte valamelyest a körülményeket, a vastag avartakaró alatt nehezebb volt észrevenni az ösvényeket, és az októberi időjárás sem a legszebb arcát mutatta: szombaton alig 6 fokban, szitáló esőben, és a hőérzetet még tovább csökkentő szélben futottak a versenyzők.

Normáltávú pályák voltak mindkét nap; a legrövidebb táv sem nevezhető könnyűnek, a 75 éves férfiakra légvonalban mintegy 2 km megtétele várt közel 100 méter szintemelkedéssel, míg a király kategóriában (F21A) közel 600 méter szintemelkedést kellett legyűrniük a futóknak a 9 km-t meghaladó pályákon. E két véglet között minden nem és korosztály a maga számára kihívást jelentő feladatot kapta.

 

A rendezésben részt vevő tagjaink természetesen nem indultak versenyen, de az utánpótlás korúak és a szenior versenyzőink számos kategóriában bejutottak a legjobb három közé összetett időeredményük alapján.

 

blank
Kovács Márk a F18B kategória győztese

 

Eredmények

 

Férfiak:

F10D: 1. Engi Dániel, 2. Strenner Nimród

F14B: 2. Kovács Jeromos, 3. Blaskó Benedek

F15-18C: 1. Barát Benedek

F16B: 1. Barát Miklós

F18B: 1. Kovács Márk

F21Br: 2. Berzsenyi Bence

F40A: 2. Molnár Zoltán

F55A: 1. Prill László

F70A: 2. Korbély Tibor

F75A: 2. Vass Tibor

 

Nők:

N12C: 2. Kovács Borbála, 3. Gaschler Janka

N15-18C: 1. Etlinger Zsófia

N16B: 2. Lantai Lili

N18B: 2. Lantai Boróka

N21Br: 2. Csizmadia Ágnes

N35Br: 3. Heuer Adrienn

N50A: 3. Böröczkyné Makai Anna

 

blank
Dani (1.) és Nimród (2.) a F10D kategória dobogóján

 

 

 

Megosztás