Normáltávú OB és POCSB – 2020. október 10-11. Pécs

Category: 2020, Eredményeink

Pécs közelében, a Jakab-hegyen került megrendezésre az idei bajnokságsorozat két következő állomása, a Normáltávú Országos Bajnokság, és az Országos Pontbegyűjtő Csapatbajnokság.

A normáltávú egyéni futam igencsak kemény terepen zajlott. A Mecseknek ezt a részét a vastag avar borította gyönyörű bükkerdőkön kívül a rendkívül meredek hegyoldalak, mély patakvölgyek, gödrökkel és árkokkal szabdalt lejtők jellemzik, a haladást a köves talaj nehezíti, ami a sokfelé előforduló szederindás aljnövényzettel és bozóttal együtt végképp küzdelmessé tette a résztvevők számára a pályák teljesítését. Ez nemcsak a vártnál hosszabb győztes időkön látszott meg, hanem a 180 percben meghatározott versenyidő túllépése miatt diszkvalifikált versenyzők szokatlanul nagy számában is.

A terep egyharmad részéről még sosem készült tájfutótérkép, és a mostani is egy különlegességgel szolgált.

A térképek az Interreg V–A Magyarország–Horvátország Együttműködési Program 2014-2020 keretén belül megvalósult, RED FAITH projekt légi távérzékelési tevékenységéből származó adatállomány felhasználásával készültek. Az állományt a Mecsekerdő Zrt bocsátotta rendelkezésre. Magyar Bajnokságon most először használhattak a versenyzők olyan térképet, amely lézerszkennelt alaptérkép felhasználásával készült.

A nőknél 14 és 75 év, míg a férfiaknál 14 és 80 év között, összesen 29 kategóriában avattak magyar bajnokot.

Sportegyesületünk tagjai számos kiváló eredményt (dobogós-, illetve bajnoki pontszerző helyezéseket) könyvelhettek el: az öt ezüst- és a két bronz mellett Molnár Attila révén a F40A kategóriában egy aranyérmest is ünnepelhettünk.

N70A: 3. Komár Béláné

Molnár Attila és Molnár Zoltán a dobogón (F40A 1. és 2. helyezés)

Másnap rendezték meg a Pontbegyűjtő Csapatbajnokságot. Amennyivel barátságosabb volt a terepnek ez a része, az időjárás annyival kellemetlenebbé vált másnapra: a szombati, nyárutót idéző napsütést dermesztően hideg, szeles idő váltotta fel, ami kitartott egész nap. A többórányi versengést követően 21 kategóriában hirdettek eredményt.

A VHSE a várakozásoknak megfelelően jól teljesített ismét: 3 csapat aranyérmet szerzett, és további 6 csapat állhatott fel a dobogóra. Az összteljesítményt mutatja, hogy a benevezett 16 háromfős csapatunk közül 14 bajnoki pontszerző helyen végzett.