CEYOC – 2022. április 1-3. Olkusz, Lengyelország

Category: 2022

Még a szeszélyes április fogalmához képest is szokatlanul hideg, télies időjárási körülmények között került sor Lengyelországban a 2022. évi CEYOC (Közép-Európai Ifjúsági Tájékozódási Futó Bajnokság) lebonyolítására. A megmérettetésen öt nemzet (Csehország, Lengyelország, Magyarország, Németország, Szlovénia) sportolói álltak rajthoz – sokszor szakadó hóesésben. A Veszprémi Honvéd SE számára már az nagy büszkeség, hogy a magyar serdülő és ifjúsági válogatottba hét egyesületi tag is meghívást kapott, ezt az örömet ráadásul az eredmények csak tovább fokozták.

Első nap a sprint futamokra került sor Olkusz belvárosában, részben lakótelepi, részben belvárosi környezetben. Jól szerepeltek a magyarok, közülük is kiemelkedő eredménnyel nyerte az N18-as kategóriát Máramarosi Rita, Bálint Gergő pedig az F16-ban állhatott a pódiumra. Rita szombaton is kitett magáért, a vegyes fedettségű, enyhén homokkősziklás terepen megtartott középtávú futamon második helyezett lett. Teljesítményére a harmadik nap tette fel a koronát, hiszen a váltóversenyt is megnyerte az N18-as csapattal, melynek tagjaként a VHS másik versenyzője, Lantai Lili is remekül futott. Ez a nap elsöprő magyar sikert hozott, négy váltóból hármat nyert a válogatottunk – és mindegyik váltóban szerepelt veszprémi sportoló! Az N16-os csapatot Gaschler Emma, az F16-os váltót Bálint Gergő erősítette.

A nemzetek közötti pontversenyben Magyarország 2. lett.