Felnőtt Sprint VB – 2022. július 26-30., Dánia

Category: 2022

Július 26-30. között Dániában rendezték az első olyan Felnőtt Világbajnokságot, ahol erdei futamok nem szerepeltek, csak sprint számokban lehetett indulni. A nemzetközi megmérettetésen 42 ország összesen 244 sportolója vett részt, a magyar csapatba (3-3 fő) pedig a válogatók során a Veszprémi Honvéd két versenyzője, Mérő Dominika és Máramarosi Rita is bekerült! Első nap Kolding belvárosában, történelmi környezetben került sor a sprint váltóra, ahol kezdő futóként Máramarosi Rita állt rajthoz. Rita élete első felnőtt VB-jén a táv kétharmadáig az élmezőnnyel tudott haladni, végül 12. helyen hozta a váltót. Bujdosó Zoltán és Bakó Áron után Mérő Dominikán volt a sor, aki két pozíciót javítva a 13. helyen érkezett be a magyar csapattal.

Következő napon a kieséses sprinten Mérő Dominikának a selejtezőből néhány hiba miatt nem sikerült döntőbe jutnia, de talán ez is hozzájárult ahhoz, hogy kipihentebben tudott a harmadik napon Veljében megrendezett egyéni versenyen rajthoz állni. Délelőtt lakótelepi környezetben zajlottak a selejtezők, a délutáni döntőre pedig a belvárosban került sor. A rengeteg átjáróval és udvarokkal tarkított területet a mesterséges lezárások már-már labirintussá változtatták, még a legjobbaknak is le kellett lassítaniuk a térképolvasáshoz. Mérő Dominika élete első VB döntőjében óvatos kezdés után egy erős második körrel remek eredményt ért el, és a 29. helyen végzett – amivel a magyarok közül ő szerezte a legjobb helyezést!