Hungária Kupa – 2022. augusztus 10-14. Soltvadkert

Category: 2022

Augusztus 10-14 között a Soltvadkert melletti Pirtó térségében került megrendezésre az idei Hungária Kupa nemzetközi tájfutóverseny. A nagy hagyományokkal rendelkező ötnapos versenyen közel húsz nemzet 800 sportolója vett részt, akik nem csak a hatalmas homokdombokkal, hanem a tikkasztó meleggel is megküzdöttek. A Veszprémi Honvéd SE 30 tájfutója számos kategóriában nevezett, ezek közül a női elit mezőnyben izgalmas összecsapások végén a győzelmet is megszerezte a még ifjúsági korú kiváló atléta, Máramarosi Rita. A junior férfiaknál mind az öt futamot megnyerő Bálint Benedek magabiztos győzelmet aratott, míg az ifi kategóriában a Bálint fivérek közül most Gergő bizonyult jobbnak – ha nem is sokkal – megelőzve Ádámot. Helyezést érő összetett eredménnyel végzett a 14 évesek között Barát Jázmin a 6. helyen, míg Ódor Laura a N16-os korosztályban és Engi Lilien az N18-ban vehetett át ezüstérmet. A népes szenior mezőnyben N65-ben Wieder Ilona diadalmaskodott, illetve az F65-ben futó Honfi Gábor ért el 4.helyezést.

A délelőtti futamok fáradalmait délután a Vadkerti-tóban hűsölve lehetett kipihenni, de aki elég erőt érzett magában, új területeken is kipróbálhatta rátermettségét, hiszen kísérőversenyként Mobil-O, mikrosprint, tájtriatlon, éjszakai sprint, TrailO, Face to Face és sörváltó gondoskodott a szórakozásról.