XIX. Nógrád Nagydíj – Mátraszentimre, 2026. április 24-26.
Galyatető-Mátraszentimre helyszínekkel és négy futammal várta idén a versenyzőket a hosszú múltra visszatekintő Nógrád Nagydíj. Az éjszakai (akár prológnak is tekinthető) futamra a galyatetői sífutó és biatlon centrum környékén került sor, a további versenyszámoktól függetlenül. Szombat-vasárnap bonyolították a háromfordulós nappali egyéni országos rangsoroló versenyt (középtáv, sprint, hosszútáv) összetett értékeléssel. A terep nagyobb része jól futható szálerdő általában mérsékelt szintekkel, kisebb részben meredek oldalakkal, helyenként nagy kiterjedésű kőmezőkkel – ahol fokozottan figyelni kellett a bokák épségére –, érdekes sziklaalakzatokkal, sok vízrajzi tereptárggyal, sok pontszerű domborzati tereptárggyal. A pályák vezetését tájékozódási szempontból összetett karakter jellemezte, ami a helyszín adottságaiból fakadóan a szintek és a távolság különleges egyensúlyára épült. A rendezők szándéka szerint ez az összetettség technikailag és fizikailag is igazi erőpróbát ígért minden résztvevő számára. Bár a Veszprémi Honvéd SE viszonylag kis létszámban képviseltette magát, tájfutóinak annál több dobogós és bajnoki pontot érő eredményt sikerült elérniük – és még azt a farkast is elkerülték, akit korareggel a rendezők az erdőben láttak!
Eredmények:
Éjszakai
N18
1. Kovács Borbála
F75
2. Andrási Lajos
Nappali összetett
N18
1. Kovács Borbála
F20
1. Nagy Bence
F45
3. Molnár Zoltán
F55
3. Egei Tamás
F60
2. Prill László
F75
3. Korbély Tibor, 4. Andrási Lajos



