Honvéd Kupa – 2020. október 17-18. Várpalota-Tés

Category: 2020, Eredményeink

Kétnapos, két fordulóból álló országos rangsoroló tájékozódási futó versenyt rendeztünk Várpalota és Tés között. A Honvéd Kupa, és a vele egyidőben és azonos helyszínen lebonyolított tájékozódási futó MEFOB (Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság) futamain mintegy négyszázan vettek részt.

A meredek hegyoldalakkal és mély völgyekkel tagolt középhegységi terep részben ismerős volt már a mezőnynek, hiszen augusztusban ezen a környéken rendeztük meg a Középtávú és Váltó Országos Bajnokságot is. Az őszi levélhullás időközben átrendezte valamelyest a körülményeket, a vastag avartakaró alatt nehezebb volt észrevenni az ösvényeket, és az októberi időjárás sem a legszebb arcát mutatta: szombaton alig 6 fokban, szitáló esőben, és a hőérzetet még tovább csökkentő szélben futottak a versenyzők.

Normáltávú pályák voltak mindkét nap; a legrövidebb táv sem nevezhető könnyűnek, a 75 éves férfiakra légvonalban mintegy 2 km megtétele várt közel 100 méter szintemelkedéssel, míg a király kategóriában (F21A) közel 600 méter szintemelkedést kellett legyűrniük a futóknak a 9 km-t meghaladó pályákon. E két véglet között minden nem és korosztály a maga számára kihívást jelentő feladatot kapta.

A rendezésben részt vevő tagjaink természetesen nem indultak versenyen, de az utánpótlás korúak és a szenior versenyzőink számos kategóriában bejutottak a legjobb három közé összetett időeredményük alapján.