II. Tapolcai jótékonysági futás és pontbegyűjtő tájékozódási futás

Category: 2015, Eredményeink

2015. december 5-én a tapolcai Malom-tónál megrendezett jótékonysági futórendezvényen vettünk részt. A nehéz helyzetben levő, környékbeli családok megsegítésének céljával létrehozott, fantasztikus hangulatú programon szinte teljes létszámmal voltunk jelen.

11046504_1051000381600933_3833637717360625373_n

A ködbe burkolózott tó körüli bemelegítő futást követően lehetett indulni a pontbegyűjtő tájékozódási futóversenyen, de aki csak futni szeretett volna néhány kört a nagyjából 1200 méteres, kijelölt útvonalon, arra is lehetősége volt. A trükkösen elhelyezett ellenőrző pontokat élmény volt megkeresni, próbálva minél ésszerűbb terv szerint haladni a begyűjtésük során.

A visszaérkező futókat forró teával és gulyáslevessel várták a szervezők, ami igazán jól esett a hidegben. Többen még egy igazán szép kivitelű éremmel is gazdagabbak lettek az esemény záróakkordjaként, hiszen a pontbegyűjtő tájékozódási futáson részt vevők számára – több kategóriában – eredményhirdetést is tartottak.

A legszívetmelengetőbb élményt mégis az összegyűlt adományok mennyisége jelentette, amivel remélhetőleg sok család ünnepe válik majd szebbé – hisz ahogy a rendezvény mottója is mondja: „Ne feledd, Neked csak egy apróság, de másnak egy boldogabb Karácsony!”

Köszönet Domán Fruzsinának, a Tapolcai Honvéd Sportegyesületnek és a Tapolcai Trappolóknak a szervezésért, és a példaértékű kezdeményezés ötletéért.