NOB és POCSB – 2019. október 12-13. Losonc

Category: 2019, Eredményeink

Magyar és szlovák sportegyesületek összefogásával került megrendezésre a 2019. évi bajnokságsorozat utolsó két felvonása, a normáltávú egyéni bajnokság és a pontbegyűjtő csapatbajnokság.

A megmérettetésnek a szlovákiai Lučenec (Losonc) adott otthont. A városszéli tó mellett elterülő, ösvényekben gazdag erdő remek választásnak bizonyult egy ilyen nagyszabású verseny lebonyolításához. A pályák vonalvezetése viszonylag egyszerű útvonalválasztásokat tett lehetővé, ami a gyorsabb futóknak kedvezett. Az erősebb mezőnyökben, a légvonalban is több mint 10-15 km-es pályákon csak 5 perc/km körüli tempóval lehetett jó helyezéseket elérni, miközben hosszabb emelkedőkön, nehezen járható irtásokon, patakmedreken és szerteágazó szárazárkokon is át kellett küzdeni magukat a futóknak. A résztvevők szerencséjére napközben szinte nyárias meleg volt egész hétvégén, így a vízparton felépített versenyközpontban ideális körülmények között pihenhetett mindenki az eredményhirdetésig.

A befutó szakasz egy tó partján vezetett

Szakosztályunk kitűnő eredményeket ért el mindkét versenyszámban: egyéniben heten állhattak a dobogóra (két arany-, három ezüst- és két bronzérem birtokában), míg a csapatbajnokságon négy kategóriában bajnoki aranyérmet, valamint további két ezüst- és egy bronzérmet könyvelhettünk el. Az egyesület valamennyi utánpótláskorú csapata bajnoki pontszerző helyen végzett.

A hétvége legkiemelkedőbb teljesítményét Mérő Dominika nyújtotta, aki egyéniben és csapatban is győzött, így két ob-arannyal zárta a bajnoki szezont.