Tájfutó Maraton – 2015. március 21-22. Győr, Fenyőfő

Category: 2015, Eredményeink

A március 21/22-i hétvégén két országos rangsoroló versenyre került sor: szombat délután Győr belvárosában mérték össze tudásukat a rövidtávú, városi pályákon a résztvevők, míg vasárnap a Fenyőfő melletti Kakas-hegy adott otthont a megmérettetésnek, amelyen számos külföldi versenyző is indult.

A prológon csupán a győzteseket hirdették ki. Egyesületünk versenyzői 5 kategóriában bizonyultak a legjobbnak:

Prológ – győztesek

F14B: Berzsenyi Bence

N14B: Papp Viktória Éva

N21B: Kocsispéter Kata

N40B: Németh Zsoltné

N10C: Gaschler Emma

A keményebb erőpróba vasárnap várt ránk, a technikás bakonyi terepen. Már a rajtba vezető 2, 5 kilométeres, többnyire emelkedő út előre vetítette a versenyzőkre váró nehézségeket. A kitűzött pályák pedig nem csak a hosszúságuk miatt tették próbára a résztvevők állóképességét. Némelyik mezőnyben az akár több száz méteres szintkülönbségek legyűrése, de az optimális útvonalválasztások is kihívást jelentettek a meredek völgyek és hegyoldalak között, a vízmosások és sziklafalak tarkította, gyönyörű erdőben.

11080625_924028070964832_3586472278856949657_o
Rajtolnak a későbbi dobogós helyezettek

A meglehetősen kiegyenlített erőviszonyokat mutatja, hogy a helyezésekért végig küzdeni kellett, még a cél előtti befutó szakaszon is szükség volt egy végső hajrára: így is némelyik kategóriában mindössze 1 másodperc döntött a győztes és a második helyezett között, vagy jelentette éppen a dobogóra kerülést. A VHS sportolóinak erőfeszítéseit 7 arany, 4 ezüst és 7 bronzérem koronázta.