Veszprém Megyei Rövidtávú és Sprint Váltó Bajnokság – 2020. szeptember 6. Balatonfűzfő

A rövidtávú versenyszámmal folytatódott a megyei bajnokságsorozat, a szeptember első hétvégéjén, Balatonfűzfő-Fűzfőgyártelepen általunk rendezett Veszprém Megyei Rövidtávú Egyéni- és Sprint Váltó Bajnokság keretében.

 

A kellemes, nyárias időben jelentős mezőny gyűlt össze a megyei bajnoki címek elnyeréséért, az ország távolabbi részeiről is érkeztek futók a megmérettetésre. A pályák a fűzfőgyártelepi társasházak, kanyargós utcák, parkok, garázssorok és ipari területek jellemezte részeken kerültek kitűzésre, néhol meglepő szintkülönbségeket és trükkösebb tájékozódási feladatokat rejtegetve a résztvevőknek, ami ezáltal kitűnő felkészülési lehetőséget jelentett az egy héttel későbbi, azonos távú országos bajnokságra is.

 

Sportegyesületünk tagjai nagy számban jeleskedtek a dobogós helyezések kivívásában: egyéni eredményük alapján összesen 26-an állhattak dobogóra, míg a váltóban 7 háromfős csapat került be a legjobbak közé.

Hárman kiemelkedő formában futottak: Bálint Gergő és Blaskó Benedek az utánpótlás, Gaschler Gábor pedig a szenior korosztályban mindkét versenyszámban aranyérmes lett.

 

Eredmények

 

Rövidtávú bajnokság, férfiak:

F10: 1. Varsányi Ádám, 3. Engi Dániel

F14: 1. Blaskó Benedek, 2. Nagy Bence

F16: 1. Barát Miklós

F18: 1. Bálint Gergő, 2. Bálint Ádám, 3. Kovács Márk

F40: 1. Gaschler Gábor

F45: 3. Bálint Bence

F60: 1. Horváth Tivadar

F70: 2. Korbély Tibor, 3. Andrási Lajos

F75: 2. Komár Béla

 

Rövidtávú bajnokság, nők:

N10: 2. Bálint Nóra Napsugár

N12: 3. Barát Jázmin

N16: 1. Engi Lilien, 2. Tokai-Kiss Zsófia

N18: 1. Ódor Laura, 2. Gaschler Emma, 3. Lantai Lili

N40: 1. Németh Zsoltné, 2. Széplaki Erika

N50: 2. Csizmadiáné Szóládi Annamária

N65: 1. Wieder Ilona, 2. Komár Béláné

 

Sprint váltóbajnokság:

V14: 1. Blaskó Benedek, Gaschler Emma, Bálint Gergő; 3. Szalontai Soma, Gaschler Janka, Kovács Borbála

 

V18: 1. Kovács Márk, Lantai Boróka, Bálint Ádám; 2. Lantai Lili, Gaschler Máté, Barát Miklós; 3. Szalontai Sára, Engi Lilien, Barát Benedek

 

V40: 1. Gaschler Gábor, Gaschler-Gyeviki Nóra, Bálint Bence, 3. Horváth Tivadar, Széplaki Erika, Tömösközy Tamás