HOB – 2018. március 31. Velem

A Vas Megyei Tájékozódási Futó Szövetség rendezte meg az idei első OB-t március végén a Kőszegi-hegységben.

A „Magyarország 2018. évi Hosszútávú Tájékozódási Futó Bajnoka” címek eldöntésére meghirdetett rangadó egyúttal ennek a versenyformának az utolsó felvonását is jelentette, jövő évtől ugyanis egy tömegrajtos, farsta-rendszerű csapatbajnokság fogja átvenni a helyét.

Közel 700-an neveztek a megmérettetésre; a bajnoki kategóriák (nőknél 18-75 év, férfiaknál 18-85 éves korosztályig), vagy a kísérő kategóriák valamelyikében. A résztvevőkre többszörösen nehéz feladat várt:

  • rekordszámú ellenőrző pontot kellett megkeresniük (a férfiak 21A kategóriájában volt a legtöbb, összesen 49 pont)
  • kemény, technikás pályákat kaptak kiemelkedően sok szinttel: az ifi, a junior és a felnőtt mezőnyben a nők 9,2 km – 11,9 km közötti távon indultak (420 – 560 m szintemelkedéssel), míg a férfiak 13,1 km  –  23,1 km-es távon (600 – 1165 m szintemelkedéssel), ami még csak légvonalban értendő, a ténylegesen megtett út és legyűrt szint ennél jóval több is lehetett
  • mindezeken túl az előző napok esőzése miatt felázott, csúszóssá vált meredek hegyoldalakon kellett futni, az aznap is több-kevesebb intenzitással szakadó esőben

Az ifjúsági, a junior és a felnőtt korosztályban (F/N 18-20-21A kategóriák) tömegrajttal indultak a futók, az ő feladatukat még kombinációs szakaszok és – a leghosszabb távokon – térképcsere is bonyolította.

Egy sajnálatos esemény árnyékolta be az utolsó HOB-t: három ellenőrző pont tűnt el tisztázatlan körülmények között az erdőből, emiatt a fenti 6 kategóriában nem lehetett érvényes eredményt megállapítani. Idén így kizárólag a szeniorok legjobbjai állhattak a dobogóra.

Az egyesületünkből rajhoz álló szenior versenyzők egy ezüst- és két bronzérmet szereztek, ketten pedig bajnoki pontszerző helyen végeztek.

 

A Magyar Bajnokság eredményei:

N60A: 2. Wieder Ilona

N50A: 3. Németh Zsoltné

N55A: 3. Böröczkyné Makai Anna

F40A: 5. Molnár Zoltán

F35A: 6. Tóth Attila

 

A kísérő kategóriákban született további dobogós helyezések:

F12C: 1. Bálint Gergő

F14B: 2. Bálint Ádám

F35BR: 3. Tömösközy Tamás

N12C: 1. Molnár Boglárka

N16B: 2. Lantai Lili

N35BR: 1. Fitos Viola

Nyílt Könnyű: 1. Chmelik Levente