VVZ Megye Középtávú Egyéni, Váltó és Éjszakai Bajnoksága – 2019. május 25. Újdörögd

Az Újdörögd közelében található katonai gyakorlótér környékén rendeztük meg május utolsó hétvégéjén Vas, Veszprém és Zala megye tájékozódási futó megyei bajnokságsorozatának következő állomásait.

A zömében nyílt, sziklagyeppel borított, dimbes-dombos területen három versenyszámot bonyolítottunk le sorban egymás után: délelőtt a középtávú egyéni bajnokságra, délután a váltóbajnokságra, este pedig az éjszakai bajnokságra került sor.

Mivel a terep hasonló adottságokkal rendelkezik, mint a hamarosan megrendezésre kerülő középtávú országos bajnokság Öskü környéki helyszíne, a megmérettetés kitűnő felkészülési lehetőséget is jelentett egyúttal az ob-ra; ezért a három érintett megye tájfutóin kívül is érkeztek nevezések, így közel 200-an versenyeztek a ragyogó, napsütéses időben ezen a különleges területen.

A versenyben részt vevő tagjaink is kitettek magukért, összesen 32 érmet szereztek egyéni teljesítményük alapján, és további 9-et csapatban.

 

Középtávú egyéni bajnokság eredmények

F10D: 3. Molnár Iván

F14B: 1. Barát Miklós, 2. Blaskó Benedek

F16B: 3. Bálint Ádám

F18B: 1. Bálint Benedek, 2. Berzsenyi Bence, 3. Kovács Márk

F21B: 2. Molnár Zoltán

F65B: 1. Horváth Tivadar, 3. Bacsó Attila

N10D: 1. Gaschler Janka, 2. Kovács Borbála, 3. Bálint Nóra Napsugár

N14B: 1. Engi Lilien

N16B: 1. Lantai Lili, 3. Gaschler Emma

N18B: 1. Lantai Boróka

N21B: 2. Varsányi Kinga

N35B: 3. Gaschler-Gyeviki Nóra

N50B: 1. Böröczkyné Makai Anna, 2. Kaszásné Boa Ágnes

N60B: 1. Wieder Ilona

N70B: 2. Komár Béláné

 

Bori, Janka és Nórika a dobogón

 

Váltóverseny eredmények:

14 éves korosztály: 1. Bálint Gergő, Kovács Jeromos, Lantai Lili, 2. Máramarosi Rita, Blaskó Benedek, Barát Miklós, 3. Gaschler Emma, Engi Lilien, Máramarosi Anna

18 éves korosztály: 1. Kovács Márk, Lantai Boróka, Angyal Dániel, 2. Gaschler Máté, Bácskai Eszter, Bálint Ádám, 3. Pegán Ágnes, Berzsenyi Bence, Barát Benedek

21 éves korosztály: 2. Molnár Zoltán, Varsányi Kinga, Bálint Benedek

40 éves korosztály: 2. Ládi János, Gaschler-Gyeviki Nóra, Tüskés György, 3. Bódy Kornél, Kaszásné Boa Ágnes, Böröczkyné Makai Anna

 

Pillanatkép a váltóversenyről

 

Éjszakai bajnokság eredmények:

F18B: 1. Bálint Benedek, 3. Kovács Márk

F21B: 1. Molnár Zoltán

F50B: 1. Bódy Kornél

F65B: 3. Andrási Lajos

N21B: 1. Varsányi Kinga

N40B: 1. Németh Zsoltné, 2. Kaszásné Boa Ágnes

N70B: 1. Komár Béláné