Veszprém Megyei Rövidtávú Tájékozódási Futó Bajnokságok – 2015. szeptember 5-6. Veszprém

Check out our Latest News!

Category: 2015, Eredményeink

Veszprém Megyei Rövidtávú Tájékozódási Futó Bajnokságok – 2015. szeptember 5-6. Veszprém

Három megyei bajnoksággal indult az őszi versenyszezon a megyei tájékozódási futó sportban. Szeptember első hétvégéjén Veszprémben, a Jutasi lakótelepen és környékén került megrendezésre a két fordulóból álló, rövidtávú egyéni versenyszám, valamint a sprint váltó és a pontbegyűjtő csapatbajnokság.

A lakótelepi zöldövezeti és városi parkerdei terepre kitűzött pályák kitűnő lehetőséget kínáltak a következő hétvégén sorra kerülő rövidtávú országos bajnokságra való felkészülésre, így távolabbi régiókból is érkeztek versenyzők, sőt néhány külföldi (szlovák illetve cseh) tájfutó is emelte a megmérettetés színvonalát.

Mint rendezők, többen a szervezési feladatokat koordináltuk ezúttal, de még így is sokan rajthoz állhattak, különösen a fiatalok, akik számos szép éremmel gazdagították a Veszprémi Honvéd SE hírnevét. A mérlegen 6 arany-, 8 ezüst- és 4 bronzérem áll egyéniben, valamint 5 aranyérem, 3 ezüst- és 3 bronzérem csapatban.

A 4 futamon való, végig sikeres helytállást mutatja, hogy jópáran mindegyik eredményhirdetésen felállhattak a dobogó valamelyik fokára; közülük is három utánpótlás korú versenyzőnk, Angyal Dániel, Bálint Benedek és Mérő Dominika bizonyult a legeredményesebbnek, akik mindhárom versenyszámban megyei bajnoki címet szerezve, három-három aranyéremmel zárták a mozgalmas hétvégét.

 

Eredményeink

 

Veszprém Megye Nyílt Rövidtávú Tájékozódási Futó Bajnoksága

 

F10: 1. Schäfer Ferdinánd,2. Bálint Gergő, 3. Esztergályos Botond

F12: 1. Angyal Dániel, 2. Bálint Ádám

F14: 1. Bálint Benedek, 2. Etlinger András, 3. Miskey Bendegúz

F40: 2. Schäfer István Zsolt, 3. Barát János

F50: 1. Kaptur József

N10: 2. Gaschler Emma

N14: 1. Mérő Dominika

N18: 2. Kocsispéter Kata

N21: 3. Széplaki Erika

N40: 2. Kapturné Bíró Anna

N50: 2. Böröczkyné Makai Anna

N60: 1. Wieder Ilona

Nyílt kategória: 3. Bálint Nóra Napsugár

 

DSC_0444 (2)
Döntő VHSE fölény a 14 évesek között, a fiúknál mindhárom dobogós helyet a mieink szerezték meg

 

DSC_0422
Szépen szerepeltek a tízévesek is, itt is négyen a dobogón a VHSE-ből

 

 

Veszprém Megyei Sprint Váltóbajnokság

 

14 éves kategóriában aranyérmes a VHSE 1. sz. csapata: Bálint Benedek, Mérő Dominika, Angyal Dániel; ezüstérmes a VHSE 2. sz. csapata: Miskey Bendegúz, Papp Viktória Éva, Bálint Ádám; bronzérmes a VHSE 4. sz. csapata: Vincze Barnabás, Berzsenyi Bence, Kápolnás Kata

18 éves kategóriában aranyérmes a VHSE csapata: Bácskai Péter, Kocsispéter Kata, Tokai-Kiss Bálint

21 éves kategóriában ezüstérmes a VHSE csapata: Gaschler Gábor, Gaschler-Gyeviki Nóra, Széplaki Erika

40 éves kategóriában bronzérmes a VHSE 1. sz. csapata: Marton Balázs, Németh Zsoltné, Schäfer István Zsolt

 

DSC_0153
Teljes VHSE fölény a dobogón a sprint váltó versenyen. (Hiányzik: Kápolnás Kata)

 

Veszprém Megyei Pontbegyűjtő Csapatbajnokság

 

14 éves kategóriában aranyérmes a VHSE 1. sz. csapata: Mérő Dominika, Bálint Benedek, Angyal Dániel; bronzérmes a VHSE 2. sz. csapata: Papp Viktória Éva, Bálint Ádám, Miskey Bendegúz

21 éves kategóriában aranyérmes a VHSE csapata: Széplaki Erika, Gaschler Gábor, Gaschler-Gyeviki Nóra

40 éves kategóriában aranyérmes a VHSE 1. sz. csapata: Wieder Ilona, Kaptur József, Németh Zsolt; ezüstérmes a VHSE 2. sz. csapata: Böröczkyné Makai Anna, Kapturné Bíró Anna, Mérő Edit

 

DSC_0329
Lendületben az újabb tagjaink is: a Gaschler család csapata Széplaki Erikával kiegészülve a pontbegyűjtő csapatbajnokság győztese lett. Vidra Gyula is jól “házasodott be” a szombathelyiekhez az utolsó pillanatban, egy ezüstérem koronázta a döntést

 

VHSE_dobogósok_20150905
A rövidtávú egyéni bajnokság érmes helyezettjei (hiányzik Bálint Gergő, Esztergályos Botond, Barát János)

 

 

Megosztás


blank