Országos Diákolimpia – 2021.05.15-16, Hódmezővásárhely, Sándorfalva

Category: 2021, Eredményeink

Egyesületünk versenyzői jöttek, láttak győztek a 2021.05.15-16-án Hódmezővásárhely-Sándorfalva helyszínnel megrendezett Országos Diákolimpián. A szombat délelőtti sprint számok pályái jól kihasználták a terepadottságokat, árkádokon, belső udvarokon, városi parkokon keresztülfutva kellett kiválasztani a leggyorsabb útvonalat. Ez Gaschler Jankának, Varsányi Ádámnak és Bálint Ádámnak sikerült a legjobban, akik kategóriájukban bajnokok lettek. Délután következett a váltóverseny, ahol a VHS egy-egy csapata mind a lány, mind a fiú kategóriában megszerezte az 5. helyet.

Vasárnap Sándorfalva mellett került sor a normáltávú döntőre. A tipikus alföldi terepen szoros befutók, esetenként holtverseny alakult ki, de Gaschler Janka itt sem talált legyőzőre, Varsányi Ádám pedig csak 5 másodperc hátránnyal lett második. Bajnoki címet szerzett Ódor Laura és Bálint Gergő is.

A VHS csapatából 23-szor szólították ki a gyerekeket az 1-6 helyezések valamelyikére. Az Országos Diákolimpián az iskolájukat képviselő sportolók remek teljesítményének köszönhetően a Lovassy László Gimnázium fölényes, abszolút győzelemmel nyerte az iskolák közötti versengést, a Báthory István Sportiskola pedig az általános iskolák között lett első. Elmondhatjuk hát, hogy versenyzőink taroltak: ők lettek a legjobbak a középiskolák és az általános iskolák között is!

A kísérőversenyként megrendezett Mentor kupán is született néhány érem, összetettbe Vajda Balázs (F40B) 2., Gaschler Gábor (F45) 2. és Horváth Tivadar (F60) 1. helyezést ért el.