Éjszakai OB és Országos Egyesületi Váltóbajnokság – 2023.10.22-23. Napkor

Category: 2023

Az októberi ünnepi hosszú hétvégén Nyírbátor mellett, Napkor környékén rendezték a tájékozódási futók 2023-as szezonjának utolsó országos bajnokságait, így a távoli utazást akár egy kis alföldi kirándulással is ki lehetett egészíteni. Amikor viszont versenyzésre került sor, a Veszprémi Honvéd SE sportolói igyekeztek minden tudásukat és energiájukat a küzdelembe fektetni, mely sok szép eredménnyel, illetve néhány kellemes és kellemetlen meglepetéssel is szolgált.

A domborzat az Alföldre jellemző homokbuckás, helyenként nagyobb kiterjedésű, dombos nyílt területekkel, néhol akár jelentősebb szintkülönbségekkel fogadta a futókat, míg a futhatóság a tiszta erdőtől a sűrű, bozótos területekig széles skálán mozgott. Vasárnap este rajtolt az Éjszakai Országos Bajnokság, ahol női elitben a hosszabb kihagyás után visszatérő Mérő Dominika nyert, N18-ban Máramarosi Rita, N50-ben pedig Wengrin Ágnes nyakába került aranyérem. Hétfő délelőtt az egyesületek nagy „seregszemléje”, az Országos Egyesületi Váltóbajnokság következett, ahol a női és férfi csapatokat 5 fő alkotja a 14-estől a 21-esig minden kategóriát képviselve. Nagy csatában a VHS 2-es női csapata bronzérmet szerzett, ráadásul a 3-as csapat szintén pódiumra állhatott. A férfi váltó szintén szép teljesítményt nyújtva lett 4. helyezett, és pár fényes érem a szeniorok nyakába is került.